IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla Lublina. Temperatura osiągnie 32 st. C

słońce ciepło pogoda
Słońce | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Lublina ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami, których należy się spodziewać przez najbliższe dni. Temperatura sięgnie od 29 do 32 stopni Celsjusza.

Będzie upalnie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Lublina ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. W najbliższych dniach temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, zaś temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Ostrzeżenie o upale obowiązuje do 29 sierpnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje też, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.