Ile zarabiają piłkarze Motoru Lublin? Sprawdziła to Fundacja Wolności

Motor Lublin | fot. Tomasz Lewtak

O zarobki zawodników Motoru Lublin postanowiła zapytać Fundacja Wolności. Miesięczne wynagrodzenia piłkarzy wynoszą łącznie ponad 130 tysięcy złotych.

Fundacja Wolności zapytała prezesa Motor Lublin Leszka Bartnickiego o zarobki, jakie otrzymują zawodnicy za granie w III-ligowym zespole.

Fundacja chciała znać miesięczny koszt płac dla drużyny seniorów i miesięczny koszt utrzymania najdroższego piłkarza z uwzględnieniem dodatków czy wynajmu mieszkania. Chce też wiedzieć, czy piłkarze mają premie za wygraną lub awans, a jeśli tak, to jakie.

Znamy odpowiedź klubu

– Miesięczny koszt wynagrodzeń piłkarzy drużyny seniorów Motoru Lublin (za marzec 2018) wynosi 133 645,99 zł brutto. W kwocie tej są zawarte składki na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych – napisał w odpowiedzi Fundacji Wolności Leszek Bartnicki.

Klub nie chce ujawnić zarobków poszczególnych piłkarzy powołując się na ochronę danych osobowych (czyt. RODO). – Żądany zakres informacji umożliwi zidentyfikowanie osoby fizycznej, a w szczególności wysokość należnego jej wynagrodzenia – wyjaśnił Leszek Bartnicki.

Przypomnijmy, że w pierwszej drużynie Motoru Lublin gra 28 piłkarzy, co daje średnią 4770 złotych brutto na zawodnika.

Ostatnie spotkanie Motor Lublin wygrał z Avią Świdnik (1:0), jednak to nie pomogło awansować klubowi do II ligi. Oznacza to, że zawodnicy nie otrzymają premii w tym sezonie, bo ta była przewidziana tylko w przypadku bycia liderem III ligi i wywalczenia awansu.

W tym roku Ratusz planuje przekazać klubowi 2 mln zł z pieniędzy podatników.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W tym roku Ratusz daje tym szmaciarzom 2 mln. zł. z naszych podatków!!! SZOK !