Handlowali marihuaną i amfetaminą. Dilerzy zatrzymani

Amfetamina w woreczkach strunowych i waga jubilerska
Amfetamina w woreczkach strunowych i waga jubilerska | fot. KPP Ryki

1200 porcji dilerskich można było przygotować z amfetaminy przechwyconej przez policjantów z Ryk. Narkotyki znaleźli w domach dwóch mężczyzn. 23 i 37-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dilerzy z powiatu ryckiego zatrzymani

Policjanci z wydziału kryminalnego ryckiej komendy uzyskali informację, że dwóch mieszkańców powiatu ryckiego, w miejscu swojego zamieszkania, może posiadać substancje zabronione. Policjanci mieli podejrzenia, że 37-latek i 23-latek posiadają środki odurzające.

Podczas przeszukania miejsc zamieszkania obu mężczyzn kryminalni zabezpieczyli środki odurzające w postaci amfetaminy oraz ziela konopi innych niż włókniste. Z zabezpieczonych substancji można byłoby sporządzić blisko 1200 porcji dilerskich.

Zobacz także: Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska według prawa? Ile to gram?

„Dzięki działaniom funkcjonariuszy narkotyki nie trafiły na lokalny rynek. Kryminalni ustalili, że obaj mężczyźni zajmowali się dystrybucją narkotyków na terenie naszego powiatu” – mówi asp. Łukasz Filipek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Znaleziona amfetamina, waga jubilerska i pieniądze w bilonie
Znaleziona amfetamina, waga jubilerska i pieniądze w bilonie | fot. KPP Ryki

Dilerzy usłyszeli zarzuty

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 23-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, natomiast 37-latek posiadania środków odurzających znacznej ilości.

Obu mężczyznom przedstawiono również zarzut udzielania środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu 37-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a wobec 23-latka postanowieniem prokuratora zastosowano dozór policji.

Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.