Grzyby 2021. W lasach pojawiły się pierwsze prawdziwki i kurki. Gdzie na grzyby?

grzyby las prawdziwek borowik
Pierwsze grzyby w lasach | fot. czytelnik Piotr

Grzyby 2021. Mamy dobrą wiadomość dla fanów grzybów. W lasach zaczęły pojawiać się pierwsze borowiki i kurki, chociaż ich ilość jest na razie mocno ograniczona przez suszę.

Gdzie na grzyby lubelskie 2021?

W tym roku pierwsze grzyby pojawiły się wyjątkowo wcześnie. Ostatnie ciepłe dni, choć suche, spowodowały, że w lasach zaczęły pojawiać się już pierwsze kurki, maślaki, borowiki czy koźlaki.

Na chwilę obecną nie ma co nastawiać się na pełne kosze grzybów, a jedynie na pojedyncze okazy. Na wysyp grzybów musimy jeszcze poczekać. Dla grzybów idealnymi warunkami są wilgoć i ciepło.

ZOBACZ TAKŻE:
► Trujący grzyb przypominający pieczarkę jadalną

Pierwsze grzyby w województwie lubelskim udało się odnaleźć w okolicy Sosnowicy w powiecie parczewskim oraz miejscowości Bęczyn w powiecie kraśnickim. Jeśli udało Wam się znaleźć grzyby w tym sezonie dajcie nam znać w komentarzu pod tym artykułem: miejscowość i powiat.

W lasach oprócz grzybów możemy znaleźć również jagody, które wkrótce będziemy mogli zbierać z krzaków. Kiedy na jagody do lasu? Po szczegóły zapraszamy do naszego materiału: W lasach pojawiły się pierwsze jagody. Gdzie ich szukać i jak należy je zbierać?

Grzyby infografika
Grzyby infografika

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.