Groźne załamanie pogody. IMGW podwyższa stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem dla naszego regionu

pogoda burza chmura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W czwartek burze spodziewane są w wielu regionach kraju, w tym również na Lubelszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższa stopień wydanych ostrzeżeń przed burzami z gradem dla naszego regionu.

Drugi stopień ostrzeżenia przed burzami

Według synoptyków w czwartek przez województwo lubelskiego mogą przejść gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższył obowiązujące ostrzeżenia pogodowe do kategorii 2. stopnia.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do około 50 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad” – czytamy w wydanym komunikacie IMGW.

Więcej: Pogoda na dziś – czwartek 13.07. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Spadnie nawet 30 litrów na metr kwadratowy

Ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami z gradem obowiązuje dziś, 13 lipca, od godz. 11 do 22. Ostrzeżenie obejmuje cały Lublin i południową część województwa, w tym powiaty: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, opolski, puławski, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

O niebezpiecznej pogodzie ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert RCB otrzymali mieszkańcy powiatów objętych ostrzeżeniami IMGW.

„Uwaga! Dziś (13.07) intensywne opady deszczu. Możliwe gwałtowne wezbrania rzek. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe” – ostrzega Alert RCB.

Zobacz: Alert RCB – jak wyłączyć? Sprawdź, jak zablokować wiadomości od Alert RCB

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.