Gratka dla miłośników komunikacji! W niedzielę na ulice Lublina wyjadą zabytkowe pojazdy: Ikarus i Gutek [TRASA]

Gutek - zabytkowy autobus MPK Lublin
Gutek - zabytkowy autobus MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

W niedzielę na Placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się piknik komunikacyjny. Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję do cofnięcia się w czasie i podróży zabytkowymi pojazdami. Na trasę wyruszy Gutek i Ikarus, zabytkowe autobusy należące do MPK Lublin.

Piknik komunikacyjny w Lublinie

Piknik komunikacyjny jest częścią lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023. W niedzielę 17 września w godz. 12-18 Plac Zamkowy zamieni się w mini-zajezdnię. Spotkamy tu pojazdy floty MPK Lublin – autobus wodorowy, autobusy elektryczne, oraz pojazdy zabytkowe.

W programie wydarzenia przewidziano m.in. warsztaty i zabawy dla dzieci, strefę medyczną z szybkim kursem pierwszej pomocy, analizą swojego ciała czy diagnostyką chorób (pomiar cukru, ciśnienia itp.) oraz lekcje edukacyjne i konkursy z nagrodami. Dodatkowo będzie można honorowo oddać krew w mobilnym punkcie RCKiK.

W programie:

 • prezentacja pojazdów komunikacji miejskiej – autobus wodorowy, elektryczny, trolejbusy, pojazdy zabytkowe
 • strefa animacji i edukacji dla dzieci
 • występ Pop Rockowej formacji Pozytywvni
 • Fundacja Sztukmistrze – blok animacji i warsztatów cyrkowych Miasteczko Cyrkowych Inspiracji pokaz żonglerki i akrobacji na scenie
 • strefa medyczna, a w niej szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, możliwość oddania krwi, diagnostyka chorób, porady dietetyczne i wiele innych
 • liczne konkursy z ciekawymi nagrodami
 • warsztaty
 • kącik dla najmłodszych
 • gry i zabawy dla dzieci
 • punkt informacyjno – promocyjny systemu biletu elektronicznego Lubika
 • bezpłatne przejazdu autobusem Gutek i Ikraus

Zobacz także: Europejski Tydzień Mobilności Lublin 2023: piknik komunikacyjny, dzień bez samochodu [PROGRAM, ATRAKCJE]

Bezpłatne przejazdy zabytkowymi autobusami

W trakcie trwania pikniku mieszkańcy i turyści będą mieli okazję do cofnięcia się w czasie i podróży zabytkowymi autobusami MPK Lublin – Gutek i Ikaru. Przejazdy będą bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Ikarus

Godziny odjazdu: 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00

Przystanek początkowy: Dworzec Gł. PKS 01 al. Tysiąclecia

Trasa przejazdu: al. Tysiąclecia – al. Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca ’80 – Stadionowa – Muzyczna – Głęboka – Filaretów – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Bohaterów Monte Cassino – Zana – al. Kraśnicka – al. Sikorskiego – al. Solidarności – al. Tysiąclecia.

Gutek

Godziny odjazdu: 12.30 13.30 14.30 15.30 16.30 17.30

Przystanek początkowy: Dworzec Gł. PKS 01 al. Tysiąclecia

Trasa przejazdu: al. Tysiąclecia – Lwowska – al. Andersa – al. Smorawińskiego – Poniatowskiego – Sowińskiego – Głęboka – Narutowicza – al. Piłsudskiego – Wolska – Fabryczna – Zamojska – Lubartowska – al. Tysiąclecia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.