Godzina policyjna w sylwestra. Rząd wycofuje się zakazu przemieszczania się

nowy rok sylwester fajerwerki zimne ognie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rząd wycofuje się z pomysłu i nie wprowadzi godziny policyjnej w noc sylwestrową. Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki, który zaapelował do Polaków.

Przypomnijmy, że poniedziałek 21 grudnia opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd w rozporządzeniu zakazał wychodzenia z domów między godz. 19 w sylwestra a godz. 6 w Nowy Rok. Więcej o tym tutaj.

Od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19:00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6:00 na obszarze Polski przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

POWIĄZANE:
> Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Co zrobić, jeśli nie zgadzam się z mandatem?
> Zakaz przemieszczania się w Sylwestra niezgodny z Konstytucją

Nie będzie godziny policyjnej w sylwestra

Co z zakazem przemieszczania się?

„My godziny policyjnej nie wdrażamy, aby ona mogła być zastosowana, musielibyśmy wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, właśnie poza na przykład godziną policyjną. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie” – apelował premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konferencji prasowej.

CZYTAJ TAKŻE: Sylwester 2020/2021. Fajerwerki tylko w określonych godzinach

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.