Sylwester 2020/2021. Fajerwerki tylko w określonych godzinach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Czy będzie można strzelać fajerwerkami w sylwestra 2020/2021? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób. Sprawdź, kiedy i w jakich godzinach będzie można puszczać fajerwerki.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał rozporządzenie dotyczące ograniczeń używania petard i fajerwerków na terenie województwa lubelskiego.

„Rozporządzenie wydane zostało w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego” – czytamy w komunikacie.

Kiedy można strzelać fajerwerkami?

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa obowiązuje od dnia 26 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. – z wyjątkiem 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00.

Oznacza to, że fajerwerki w miejscach publicznych będzie można puszczać 31 grudnia 2020 r. od godz. 00.01 do godz. 18.59 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00 do godz. 23.59.

„Apeluje, aby używanie wyrobów pirotechnicznych odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę” – apeluje wojewoda lubelski Lech Sprawka.

▶ POWIĄZANE: Wysokie kary za zbyt wczesne strzelanie z fajerwerków

Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.



Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.