Godzina jazdy rowerem miejskim za darmo

26207867613 5a05e97869 h e1467308842948
Rower miejski | fot. Michał Borowski

W sobotę, 22 września będzie można jeździć rowerem miejskim za darmo przez 60 min. Specjalna promocja została przygotowana w ramach Dnia bez Samochodu 2018 w Lublinie.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń i atrakcji [W niedzielę rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu]. W sobotę przypada Dzień bez Samochodu, co stanowi doskonałą okazję do skorzystania z innych form transportu.

Z tej okazji Nextbike Polska, operator Lubelskiego Roweru Miejskiego, przygotował dla użytkowników jednośladów niespodziankę. W najbliższą sobotę nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia.

Na co dzień darmowe jest wypożyczenie roweru na czas do 20 minut. Za wypożyczenie na 20-60 minut trzeba zapłacić 1 zł, a za kolejną godzinę 3 zł. Zgodnie z regulaminem maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin.

– To doskonała okazja, by poznać alternatywne wobec samochodów sposoby poruszania się po mieście. Zachęcam, by wybrać się na przejażdżkę, pokonać trasę, jaką zwykle jedziemy do pracy, i przekonać się, że rowerem można dojechać wygodnie, przyjemnie, a często równie szybko – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Lubelski Rower Miejski to jeden z najpopularniejszych systemów rowerowych w Polsce. Tylko w tym roku rowery wypożyczono już ponad 540 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 90 tysięcy użytkowników.

Czytaj więcej: Lubelski Rower Miejski ma kolejne stacje

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.