Gdzie jest burza w województwie lubelskim? Na bieżąco śledzimy rozwój sytuacji

burza chmury pogoda
Chmury burzowe | fot. Dominik Wąsik

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują dziś na terenie województwa lubelskiego intensywne opady deszczu, a także gwałtowne burze z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego przed burzami z gradem. Głównym zagrożeniem dzisiejszych burz będą silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie około 40 mm. Nie można wykluczyć także porywów wiatru do 80 km/h oraz opadów gradu do około 2-3 cm.

>>> Czytaj także: Dzisiejszym burzom będzie towarzyszyć ulewny deszcz. Możliwe powodzie i podtopienia

Czekamy na Wasze relacje burzowe: informacje, zdjęcia i nagrania. Możecie je przesyłać na naszego maila redakcyjnego [email protected] lub w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku Spotted Lublin.

– MATERIAŁ AKTUALIZOWANY –

Aktualizacja 14:20

Pierwsze komórki burzowe utworzyły się w południowej części województwa lubelskiego i zmierzają w kierunku północnym. Aktualnie grzmi w okolicy Zakrzówka, Bychawy i Kraśnika i Niedrzwicy Dużej.

Aktualizacja 14:50

Kolejne komórki burzowe pojawiły się na terenie woj. lubelskiego. Tym razem idą znad woj. podkarpackiego. Pada i grzmi już m.in. w okolicy Tomaszowa Lubelskiego, Lubaczowa. Wkrótce dotrze do Zamościa.

GDZIE JEST BURZA? Gdzie grzmi i pada? Sprawdź mapę burzową online na żywo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.