Fotoradar na al. Solidarności wciąż nie działa. Wiemy, kiedy to się zmieni

Fotoradar przy al. Solidarności w Lublinie
Fotoradar przy al. Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Maszt fotoradaru na al. Solidarności w Lublinie od grudnia straszy kierowców, ale mimo to wciąż „nie robi zdjęć”. Dlaczego tak się dzieje i kiedy to się zmieni?

Pusty maszt fotoradaru na al. Solidarności straszy kierowców

Fotoradar pojawił się w Lublinie na początku grudnia 2021 r. Mowa o urządzeniu zlokalizowanym przy al. Solidarności, pomiędzy wiaduktem ul. Poniatowskiego a skrzyżowaniem z ul. Lubomelską, które zostało zamontowane w ramach projektu rozbudowy ogólnopolskiego systemu CANARD (Centrum Automatyzacji Nadzoru nad Ruchem Drogowym).

Fotoradar ten już stoi i straszy kierowców jadącym w kierunku centrum miasta, ale jeszcze nie wykonuje zdjęć, ponieważ nie został podłączony do zasilania. Kierowcy, którzy w ostatnim momencie zauważają „żółtą puszkę” po prawej strony jezdni gwałtownie hamują do 50 km/h, przez co dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji.

Maszt fotoradaru nie został jeszcze wyposażony w odpowiedni osprzęt, bo GITD czeka najpierw na zasilanie.

Fotoradar przy al. Solidarności w Lublinie
Fotoradar przy al. Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Fotoradar przy al. Solidarności w Lublinie czeka na prąd. Kiedy zacznie robić zdjęcia?

„Z informacji uzyskanych z zakładu energetycznego wynika, że trwają procedury związane z połączeniem licznika prądu do urządzenia. Zakład nie wskazuje konkretnego terminu zrealizowania tego zadania” – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Podmiotem odpowiedzialnym za zapewnienie przyłącza dla nowego fotoradaru w Lublinie jest spółka PGE Dystrybucja.

„Proces przyłączeniowy ze strony PGE Dystrybucja, prowadzony przez RE Lublin-Miasto został zakończony 21 stycznia 2022 roku wydaniem dokumentu „Potwierdzenie możliwości świadczenia usług dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw”. Do 22 marca trwał proces zawarcia umowy sprzedażowej i dystrybucyjnej” – tłumaczy Karol Łukasik, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

Wszystko wskazuje na to, że fotoradar będzie mógł zostać uruchomiony przez GITD jeszcze w marcu.

„W ubiegły wtorek Rejon Energetyczny Lublin-Miasto otrzymał zlecenie na zainstalowanie układu pomiarowo-rozliczeniowego, którego realizację zaplanowano na piątek, 25 marca. Zgodnie z umową przyłączenie miało zostać wykonane do 27 listopada 2022 roku, zostało więc zrealizowane znacznie przed terminem” – mówi Karol Łukasik.

O dokładnym terminie uruchomienia fotoradaru w Lublinie mamy zostać powiadomieni przez GITD z wyprzedzeniem.

AKTUALIZACJA Kierowcy, noga z gazu! Fotoradar na al. Solidarności już robi zdjęcia: https://spottedlublin.pl/kierowcy-noga-z-gazu-fotoradar-na-al-solidarnosci-juz-robi-zdjecia/

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do osób które wystawiają te mandaty z tego fotoradaru- WSTYDZCIE się ŚWINIE. Jechaliśmy w ciągu samochodów Ok. 80km/h i zrobił nam zdjęcie a przyszło że jechaliśmy 88km/h, to gdzie zdjęcia dla tych pozostałych uczestników przed nami i za nami??Owszem czujemy się winni ale żeby tak świnię podstawiać żeby na ludziach zarobić!!!