Młodzi twórcy filmowi z Lublina zostali laureatami w międzynarodowym konkursie na stworzenie filmu w 48 godzin – 48 Hours Film Project. Z gali w Bielsku-Białej wrócili z 4 statuetkami, w tym za najlepszy film “Czary spod miary”, który zostanie pokazany w 2024 roku w Lizbonie podczas festiwalu Filmapalooza.
Sukces grupy 'Prosimy nie dotykać.’ w konkursie 48 Hour Film Project
Każdy filmowiec wie, czym jest konkurs 48 Hour Film Project. Twórcy co roku na całym świecie mają za zadanie w ciągu dwóch dób stworzyć krótkometrażowy film od A do Z na podstawie wylosowanego gatunku, rekwizytu, bohatera oraz tekstu, który musi pojawić się w scenariuszu.
W tegorocznej edycji w Bielsku-Białej grupa “Prosimy nie dotykać.” otrzymała gatunek fantasy, koc jako rekwizyt oraz bohatera — krawca/cową. Inspiracji nie trzeba było długo szukać. Młodzi zastukali do drzwi pracowni artystycznej “Traf”, gdzie rządzi jedyna w swoim rodzaju Pani Basia Ławnik, której nikomu w Lublinie nie trzeba przedstawiać.
I tak, kiedy podczas Nocy Kultury, kiedy Stare Miasto wrzało od ludzi i emocji, na górnym piętrze przy ulicy Złotej działa się magia kina.
Fantastyczna opowieść o magii krawcowej: 'Czary spod miary’ na festiwalu Filmapalooza 2024
Lubelscy filmowcy i członkowie Lubelskiego Stowarzyszenia Filmowego stworzyli historię o jedynej w świecie magii krawcowej, która cały czas pracuje, użerając się z postaciami ze znanych bajek.
Film “Czary spod miary” w reżyserii Michała Michalskiego został przyjęty przez jury z zachwytem i otrzymał 4 statuetki: najlepsza aktorka dla Diany Grzeszek, najlepszy montaż dla Mateusza Powszedniaka, najlepsze użycie tekstu w filmie oraz ta najważniejsza — za najlepszy film tej edycji.
Ta fantastyczna opowieść o zwariowanej krawcowej pojawi się na festiwalu w Filmapalooza 2024 w Lizbonie, podczas którego zostanie wyłonionych 15 najlepszych dzieł, które trafią na ekran 77 Festiwalu Filmowego w Cannes.
Wspólna pasja i zaangażowanie: Ludzie stojący za filmem 'Czary spod miary’
Za reżyserię i scenariusz odpowiadał Michał Michalski, za zdjęcia Patryk Roman, za produkcję i dźwięk Karol Jakóbczyk, za kierownictwo produkcji Rafał Karaś, za montaż Mateusz Powszedniak, za scenografię i script Wiktoria Sekuła, za postprodukcję dźwięku Adam Adams, za charakteryzację Weronika Sikora oraz Irina Koshova, zaś produkcję wspierali Michał Ozimek oraz Filip Opoka.
W obsadzie pojawili się Diana Grzeszek, Julia Laskowska, Krzysztof Petkowicz i Michał Ozimek.
Wszyscy zgodnie przyznają, że rok w rok mentoruje i łączy ich Karol Jakóbczyk, wieloletni twórca filmowy, bez którego całe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu. Tym dopiskiem cała grupa chce podziękować Karolowi za lata wspólnych filmowych przygód, determinację, zaangażowanie i serce, których próżno szukać nawet w świecie magii.
Film “Czary spod miary”
Dodaj swój komentarz