Fatalny finał studniówki I LO w Chełmie. Ponad stu uczniów z objawami zatrucia

zatrucie pokarmowe shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Po niedzielnej studniówce I LO w Chełmie zatruło się kilkaset osób. Uczestnicy wydarzenia nagle źle się poczuli. Sprawę bada sanepid.

Do zdarzenia doszło po niedzielnej studniówce I LO w Chełmie. Uczniowie szkoły bawili się na balu studniówkowym na sali gimnastycznej w szkole. Impreza miała się odbyć w sobotę, jednak ze względu na żałobę narodową po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, dyrekcja szkoły zdecydowała się na przeniesienie wydarzenia na niedzielę.

We wtorek sanepid otrzymał pierwsze informacje o osobach, które posiadały objawy zatrucia pokarmowego. Jak się okazało, wszystkie te osoby bawiły się na studniówce I LO w Chełmie.

„Jesteśmy w trakcie dochodzenia prowadzonego we wszystkich kierunkach. Na chwilę obecną wiemy o 124 osobach, u których wystąpiły objawy zatrucia, czyli biegunka, bóle brzucha, a w sporadycznych przypadkach bóle głowy i wymioty” – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.

Sanepid pobrał próbki od osób przygotowujących żywność, jak i osób z dolegliwościami zatrucia. – „Próby zebraliśmy również z żywności, wody, sprzętu i powierzchni, na której posiłki były przygotowywane” – dodaje Elżbieta Kuryk.

Szkoła w trakcie studniówki korzystała z usług cateringowych zewnętrznych firm. Jedna firma odpowiadała za ciepłe posiłki i przystawki, a druga za ciasto.

„Trudno nam na razie określić źródło tego zatrucia pokarmowego. Z zaobserwowanych objawów pasuje nam to do czynnika wirusologicznego. Dokładną przyczynę poznamy po otrzymaniu wyników badań” – wyjaśnia Elżbieta Kuryk.

Na studniówce bawiło się w sumie 397 osób.

Przeczytaj także:

>> Nie wiadomo, czym zatruli się uczniowie I LO w Chełmie w trakcie studniówki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeśli to przez zaniedbanie wynajętej firmy wewnętrznej i powodem było jedzenie, na miejscu I LO wyciągnęłabym konsekwencje i nawet zadbała o znalezienie dobrej firmy odszkodowawczej…