Nie wiadomo, czym zatruli się uczniowie I LO w Chełmie w trakcie studniówki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Uczniowie I LO w Chełmie po studniówce narzekali na biegunkę i bóle brzucha. Badanie przeprowadzone przez sanepid nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości.

Do zdarzenia doszło po studniówce I LO w Chełmie, która odbyła się 20 stycznia. Uczniowie szkoły bawili się na balu studniówkowym na sali gimnastycznej w szkole.

Dwa dni po studniówce sanepid otrzymał pierwsze informacje o osobach, które posiadały objawy zatrucia pokarmowego. Jak się okazało, wszystkie te osoby bawiły się na studniówce I LO w Chełmie.

Sanepid pobrał próbki od osób przygotowujących żywność, jak i osób z dolegliwościami zatrucia. – „Próby zebraliśmy również z żywności, wody, sprzętu i powierzchni, na której posiłki były przygotowywane” – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.

Co wykazały wyniki badań? – „Wyniki badań są ujemne. Zarówno z prób pobranych od chorych, jak również prób pobranych w obszarze żywności, pracowników i wody. Nie będziemy wykonywać żadnych kolejnych badań” – wyjaśnia Elżbieta Kuryk.

Nie wiadomo, co było przyczyną zatrucia u 181 osób, które bawiły się na studniówce I LO w Chełmie.

Przeczytaj także:

>> Fatalny finał studniówki I LO w Chełmie. Ponad stu uczniów z objawami zatrucia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.