Fajerwerki. W jakich godzinach można strzelać w Sylwestra i Nowy Rok? Jaki mandat?

fajerwerki sylwester nowy rok
Pokaz fajerwerków w Sylwestra i Nowy Rok | fot. pixabay

Czy w Sylwestra i Nowy Rok można strzelać fajerwerkami i petardami? Jeśli tak to w jakich godzinach, by nie dostać mandatu? Jaki grozi mandat za strzelanie fajerwerkami?

Sylwester i Nowy Rok to czas, w którym dozwolone jest używanie środków pirotechnicznych w postaci petard i fajerwerków. Warto jednak pamiętać, że tylko 31 grudnia (Sylwester) i 1 stycznia (Nowy Rok) można legalnie odpalać materiały pirotechniczne w przestrzeni publicznej.

W jakich godzinach można strzelać fajerwerkami?

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego obowiązuje od dnia 26 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. – z wyjątkiem 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00.

Oznacza to, że fajerwerki w miejscach publicznych będzie można puszczać 31 grudnia 2020 r. od godz. 00.01 do godz. 18.59 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00 do godz. 23.59. Należy pamiętać, że dotyczy to miejsc publicznych np. ulic, dróg, placów czy parków. Powyższe godziny nie dotyczą terenów prywatnych, na których możemy strzelać przez całego Sylwestra i Nowy Rok bez ograniczeń.

Pamiętajmy, że nieostrożne używanie fajerwerków jest zagrożone karą. Miejmy na uwadze bezpieczne ich używanie tak, by nam oraz innym osobom w otoczeniu nie stała się krzywda. Poza tym wykorzystanie ich w inne dni niż 31 grudnia i 1 stycznia grozi mandatem do 500 zł.

Godzina policyjna w Sylwestra

Od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19:00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6:00 na obszarze Polski przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.