Dziś o 13-tej pojedziemy S17 w kierunku Warszawy

Nowy wjazd do Lublina od strony Warszawy zostanie otwarty w czwartek o 13-tej. Kierowcy pojadą od węzła Jastków do węzła Lublin Sławinek, a dalej nowym odcinkiem al. Solidarności.

Skróciliśmy drogę do Warszawy! Pierwsi kierowcy skorzystali dziś z przedłużenia al.Solidarności oraz drogi ekspresowej S17 będącej fragmentem obwodnicy Miasta. Wspólnie z budowanym z GDDKiA fragmentem ekspresówki oddaliśmy do ruchu nowy fragment biegnący od al.Solidarności do węzła Lublin Jastków. Wyjazd w kierunku Warszawy był największym wyzwaniem i najdroższą inwestycją realizowaną przez Miasto Lublin na kwotę 320 mln zł. – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta LublinNowa droga dojazdowa do węzła drogowego „Dąbrowica” stanowi połączenie układu komunikacyjnego miasta z obwodnicą Lublina. Prace obejmowały budowę odcinka drogi krajowej nr 19 o łącznej długości 5,800 km.

Wybudowana al. Solidarności stanowi jedną z trzech dróg dojazdowych do budowanej obwodnicy miasta Lublin i najważniejszy dojazd do głównego węzła „Dąbrowica” obwodnicy Lublina oraz główny wlot/wylot z/do Warszawy. Wybudowana droga przejmie większość ruchu drogowego (ok. 80-85%) z dotychczasowej al. Warszawskiej, a tym samym przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa i komfortu ruchu na tym odcinku, a w przyszłości spowoduje przeniesienie ruchu tranzytowego na obwodnicę Lublina.

Dojazd do obwodnicy w liczbach

310 milionów zł – tyle kosztuje budowa dojazdu do obwodnicy

271 milionów zł – tyle wyniosło unijne dofinansowanie

250-350 – tyle osób dziennie pracowało przy budowie drogi

3,8 km – tyle długości ma dojazd do obwodnicy

0,6 km – taki odcinek al. Warszawskiej przebudowano

1,2 km – o takiej łącznie długości przebudowano ulice: Główną, Mgielną, Wądolną, Jaśminową, Sławinkowską, Zakładową i Botaniczną

5 – tyle wiaduktów zbudowano w ciągu ul. Głównej, Mgielnej, al. Warszawskiej, w ciągu trasy głównej nad rzeką Czechówką

5 km – na takiej długości zbudowano ekrany akustyczne

fot. nadesłane | materiały: Wspólny Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.