Dziś konferencja prasowa rządu w sprawie obostrzeń. O której godzinie?

Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

Na dziś zaplanowano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Konferencja prasowa będzie poświęcona obostrzeniom, które będą obowiązywały od 19 kwietnia.

Konferencja prasowa premiera 14.04.2021

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że dzisiaj, tj. 14 kwietnia, o godz. 10.30 odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wcześniej, o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd ogłosi luzowanie części obowiązujących obostrzeń. Należy spodziewać się otwarcia żłobków i przedszkoli. Prawdopodobnie otworzona zostanie także infrastruktura na świeżym powietrzu.

Szczegóły dotyczące obostrzeń obowiązujących od 19 kwietnia poznamy po godz. 10.30. AKTUALIZACJA: Koronawirus. Obostrzenia od 19 kwietnia 2021 r. Poznaliśmy szczegóły

ZOBACZ TAKŻE:
Kiedy powrót do przedszkoli i szkół? Minister Czarnek o możliwych terminach

Lista obostrzeń

Do 18 kwietnia zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Do żłobków i przedszkoli mogą uczęszczać jedynie dzieci medyków i osób pracujących w służbach porządkowych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.