Kiedy powrót do przedszkoli i szkół? Minister Czarnek o możliwych terminach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek

Kiedy uczniowie wrócą do nauki w szkołach? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu rodziców. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do przedszkoli i żłobków oraz uczniów do szkół podstawowych i średnich.

Kiedy powrót uczniów do nauki w szkołach?

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był we wtorek gościem Porannej rozmowy Roberta Mazurka w RMF FM. Minister edukacji został zapytany o to, jak będzie wyglądał powrót uczniów do szkół i dzieci do przedszkoli oraz w jakim terminie to nastąpi.

„Zakładamy, że powrót dzieci do szkół będzie możliwy już od 19 kwietnia. Kluczowe będą dane dotyczące zakażeń ze środy i czwartku. Jeśli one potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku, jest wielka szansa na powrót dzieci do przedszkoli i żłobków” – powiedział minister edukacji.

Jak będzie wyglądał powrót pozostałych uczniów do szkół?

Według ministra Czarnka, od 26 kwietnia do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie klas 1-3, a po majówce od 4 maja uczniowie pozostałych klas podstawowych. W pierwszej połowie maja do szkół wrócą również uczniowie szkół ponadpodstawowych, „tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym” – zapewnił Czarnek.

Rząd ma również plan awaryjny, jakim jest powrót do nauczania hybrydowego.

„To jest propozycja alternatywna, tak żeby wszyscy na raz mogli wrócić do szkoły. Hybrydowa nauka miałaby polegać na tym, żeby w szkole było do 50 proc. uczniów. Szkoły są na to przygotowane. Wszystkie są podłączone do Internetu: 80 proc. światłowodem, a tam, gdzie nie dotarł światłowód, jest LTE.” – poinformował minister edukacji i nauki.

Minister Czarnek odniósł się również do majowych matur.

„Nie ma najmniejszych powodów, żeby przesuwać matury, ruszają 4 maja” – zadeklarował Czarnek. – „Są warunki do tego, żeby maturę i egzamin ósmoklasistów przeprowadzić w terminie, zgodnie z tym, co jest zaplanowane” – stwierdził minister edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek nie odniósł się do ewentualnego powrotu studentów na uczelnie.

ZOBACZ TAKŻE:
MATURA 2021. Co z maturami w maju? „Matury odbędą się w terminie”

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Genialny pomysł. niech na siłe uczniowie wróca jakis tydzien przed najwazniejszymi egzaminami w ich szkolnym zyciu, niech zachoruja i nie beda mieć możliwosci napisać matury w terminie i już mają całą edukację z głowy.

    Genialny pomysł!