MATURA 2021. Co z maturami w maju? „Matury odbędą się w terminie”

egzamin ósmoklasisty matura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Egzaminy maturalne odbędą się w terminie; rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej – przekazał prezydent Andrzej Duda.

TERMINY MATURY 2021 MAJ

W piątek 9 kwietnia odbyło się posiedzenie Rady Gabinetowej pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas spotkania poruszono m.in. temat tegorocznych egzaminów maturalnych i ich terminu.

Kiedy są matury 2021?

Prezydent poinformował, że w sposób bardzo zdecydowany minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zagwarantował, że matury odbędą się zgodnie z tym, co zostało powiedziane 16 grudnia 2020 r. w planowanym terminie w maju.

„Tegoroczne matury rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Matura zostanie przeprowadzona wyłącznie w formie pisemnej” – mówił prezydent Andrzej Duda tuż po zakończeniu Rady Gabinetowej.

CZYTAJ DALEJ: MATURA 2021. Zmiany na egzaminie maturalnym. Nie będzie obowiązkowej matury ustnej

„Wyjątkowo, kiedy będzie to niezbędne egzaminy maturalne będą także przeprowadzane w formie ustnej, ale zasadą absolutną będzie forma pisemna z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego” – wyjaśnił prezydent.

Matury 2021 mają być przeprowadzone z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Zdający będą musieli zachować dystans, mieć maseczkę, dezynfekować ręce, będzie trzeba także często dezynfekować pomieszczenia.

Egzaminy maturalne w 2021 roku mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja (termin dodatkowy: 1-16 czerwca). Sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia.

„Chcę uspokoić zarówno uczniów, jak i rodziców, że absolutnie nie ma planów co do tego, żeby te terminy mogły w jakikolwiek sposób być naruszone, czy przesunięte” – zaznaczył Andrzej Duda.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.