Dziewiąta ofiara koronawirusa w Polsce. To proboszcz parafii Białopole w powiecie chełmskim

Zdjęcie ilustracyjne

Dziś, 24 marca 2020 r. w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki. Ministerstwo potwierdziło, że bezpośrednią przyczyną śmierci duchownego był koronawirus.

„Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia z przykrością informuje, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem w Polsce. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusemem w Polsce wynosi 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Nie żyje ksiądz proboszcz z Białopola zakażony koronawirusem

Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki. Urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 r.

Był wikariuszem kolejno na parafiach w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie (parafia św. Józefa) oraz Siedliszczach. Od 8 lutego 1991 był proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu.

Kapłan od 16 marca przebywał na oddziale pulmonologicznym szpitala w Chełmie, gdzie trafił z powodu zapalenia płuc. Badania wykazały, że został zakażony koronawirusem. Ksiądz trafił do szpitala w Puławach w środę 18 marca, gdzie po 6 dniach zmarł.

AKTUALIZACJA: Drugi ksiądz z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zakażony koronawirusem. Jego stan jest poważny

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.