Drugi ksiądz z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zakażony koronawirusem. Jego stan jest poważny

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Diecezja zamojsko-lubaczowska poinformowała, że u drugiego księdza z diecezji potwierdzono zakażenie koronawirusem. Duchowny w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

„W godzinach wieczornych 25 marca otrzymaliśmy informację, że zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie k. Zamościa. Do szpitala trafił 24 marca. Jego stan jest dość poważny. Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie” – mówi ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Przypomnijmy, że wczoraj w szpitalu zakaźnym w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii Białopole w powiecie chełmskim. Ministerstwo potwierdziło, że bezpośrednią przyczyną śmierci duchownego był koronawirus. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.