Dzień bez samochodu 2022 – 22 września komunikacja miejska za darmo

Autobus MPK Lublin na linii nr 7
Autobus MPK Lublin na linii nr 7 | fot. Dominik Wąsik

W środę 22 września przypada Dzień bez Samochodu 2022, który kończy Europejski Tydzień Mobilności. W czwartek będzie można za darmo podróżować autobusami i trolejbusami.

Dzień bez samochodu 2022 Lublin

Dzień bez Samochodu 2022 wieńczy obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu), którego celem jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie poruszania się pieszo, jazdy na rowerze i korzystania z komunikacji.

Zobacz także: Europejski Tydzień Mobilności Lublin 2022: zwiedzanie zajezdni, darmowe przejazdy [PROGRAM, ATRAKCJE]

Tradycyjnie już w Dniu bez Samochodu (22 września) każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego, legitymujący się ważnym dowodem rejestracyjnym, skorzystać może z bezpłatnych przejazdów autobusami i trolejbusami w Lublinie. Dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.