Dwóch nastolatków udawało policjantów. Wpadli, gdy chcieli odebrać pieniądze

68 123109 g
Dwóch nastolatków usiłowało zdobyć pieniądze podając się za policjanta | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch nastolatków, którzy podawali się za policjantów i próbowali wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Oszuści zostali schwytani podczas odbierania łupu.

W poniedziałek do 71-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Powiedział, że funkcjonariusze prowadzą akcję wymierzoną przeciwko szajce oszustów bankowych. Dodał, że pieniądze kobiety zdeponowane na koncie są zagrożone i żeby uchronić pieniądze, musi z nimi współpracować.

Następnie nakazał kobiecie, aby poszła do banku i wypłaciła z konta gotówkę. Prosto z banku wsiadła do taksówki i pojechała w umówione wcześniej miejsce. Kobieta zawinęła pieniądze w kartkę i zgodnie z instrukcją, położyła je pod śmietnikiem na jednym z lubelskich osiedli. Te pieniądze mieli po chwili przejąć „policjanci prowadzący akcję”.

Na ten moment czekali kryminalni z KMP i KWP w Lublinie. Na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy pojawili się odebrać gotówkę. Byli bardzo zaskoczeni tym, że przechytrzyli ich prawdziwi policjanci. Sprawcami okazali się młodzi mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 18 lat.

Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ręce ucinać i wywalić na ulicę bez prawa do jakichkolwiek zasiłków.

  2. ręce uciąć i to tobie i wrzucić do tej samej celi do której oni niestety trafią

  3. Była to już zasadzka policji. W żadnym artykule który jest o nich nie jest napisane ze starsza kobieta powiadomiła o tym policję ani że bank to zrobił. Trochę dziwne !? I musieli mieć cały czas kontakt z tą kobietą bo przy odbiorze pieniędzy byli zaskoczeni że policja ich przechwyciła