Dwóch deweloperów łączy siły w Lublinie. Wspólnie zrealizują nową inwestycję mieszkaniową na terenie dawnej drożdżowni

Na terenie dawnej drożdżowni powstanie osiedle mieszkaniowe Metropol
Na terenie dawnej drożdżowni powstanie osiedle mieszkaniowe Metropol | fot. Dominik Wąsik

Dwie duże firmy deweloperskie – TTS Development i LUK – wspólnie wybudują osiedle mieszkaniowe na terenie dawnej drożdżowni przy ul. Kunickiego. Ma tam powstać ponad 220 mieszkań. Poznaliśmy szczegóły inwestycji.

Osiedle Metropol w miejscu dawnej drożdżowni przy ul. Kunickiego

Chodzi o niemal 1,3 ha działkę przy ul. Kunickiego 28, u zbiegu z ul. Garbarskiej. Ostatnie zabudowania dawnej drożdżowni rozebrano siedem lat temu. Obiekty przemysłowe służyły początkowo wyrobowi drożdży i wina. Fabryka została uruchomiona w 1910 r., a jej właścicielami byli Stanisław Wrzodak i Wincenty Barciszewski.

Od 2017 roku widać duży, pusty plac. Już wiadomo, że na tym terenie powstanie najnowsza inwestycja mieszkaniowa dwóch lubelskich deweloperów, którzy postanowili połączyć siły: TTS Development i LUK.

„Dzięki tej strategicznej współpracy nowy projekt mieszkaniowy, który powstanie przy ul. Kunickiego (w niedalekiej odległości od Dworca Lublin), oparty będzie na skonsolidowanym doświadczeniu, a także podwojonej wiedzy” – czytamy na stronie inwestycji.

Dwuetapowa inwestycja

Osiedle Metropol obejmie 4 bloki, a inwestycja będzie realizowana dwuetapowo. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki, w których znajdzie się łącznie 120 mieszkań w konfiguracji od 2 do 4 pokoi, o powierzchni od 35 do 72 m kw. Druga część ma z kolei obejmować 104 mieszkania z metrażem od 28 m kw. Salony i część sypialni zaprojektowano od strony południowej budynku w celu wykorzystania naturalnego oświetlenia.

„W pierwszym etapie powstanie parking podziemny, zewnętrzny oraz budynki 1, oraz 2. Drugi etap będzie zawierał budowę kolejnych 2 budynków, ogrodzenia osiedla oraz zagospodarowania terenu zielonego między budynkami, ale także stworzenie rekreacyjnego miejsca nad Czerniejówką” – mówi Robert Kozak z działu sprzedaży Osiedla Metropol.

Osiedle Metropol - widok od Czerniejówki
Osiedle Metropol – widok od Czerniejówki | fot. LUK TTS

Na stronie inwestycji możemy dowiedzieć się, iż ruch samochodowy na terenie osiedla ograniczony będzie do parkingu na wjeździe, następnie skierowany zostanie do części podziemnej, gdzie znajdzie się większość miejsc parkingowych. Wokół budynków powstaną aleje chodnikowe oraz trawniki. Inwestycja wyposażona zostanie w elementy małej architektury, tj. ławki, kosze, stojaki na rowery, a także plac zabaw.

Mieszkania już w sprzedaży

Jak poinformował nas inwestor, zgodnie z harmonogramem, planowany okres zakończenia budowy pierwszego etapu inwestycji to marzec 2026 r.

„Jako iż wszystko jest budowane technologią wielkogabarytowych elementów prefabrykowanych – przewidujemy, że etap może zakończyć się szybciej nawet o kilka miesięcy tj. 3-4 kwartał 2025 r.” – przekonuje Robert Kozak.

I dodaje: „Drugi etap planowo powinien rozpocząć się po zakończeniu obecnego etapu, aczkolwiek jeżeli zainteresowanie mieszkaniami będzie duże to drugi etap może rozpocząć się już w przyszłym roku”.

Sprzedaż mieszkań już ruszyła. Jak się dowiedzieliśmy, w pierwszym etapie ceny za metr kwadratowy mieszkań wynoszą od 8 300 zł do 10 200 zł.

Osiedle Metropol - widok z góry na bloki i ul. Kunickiego
Osiedle Metropol – widok z góry na bloki i ul. Kunickiego | fot. LUK TTS

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Parkingi podziemne na terenie zalewowym ??? …już teraz wodę pompują przez 24 godziny na dobę..
  4 bloki w odstępie kilku metrów od siebie czyli okno w okno… jak to obiecane poludniowe światło tam dotrze ? ?

 2. Kolejne osiedle z nlokami okno w okno, zero przestrzeni wolnej, ciasnota…. depresji bym dostał jakbym miał zamieszkać na którymkolwiek z tych osiedli.

 3. ja pier… jakbym dostal taka wizualizacje bloku – siwą jak w latach 90 wielka plyta zanim elewacje poprawiali w lublinie.
  Myslalem ze Zeusa w lublinie nic nie przebije

 4. Od siebie dodam, że nie tylko te bloki są brzydkie i nudne i maksymalnie zagęszczone.

  One zupełnie nie pasują do okolicznej zabudowy z początku XX wieku.

  Miałem taką cicha nadziej ze będą nawiązywać architektoniczne do wyburzonej zabudowy. Ale nie lepiej klepać po linii najmniejszego oporu.

 5. Połączone siły 2 deweloperów to podwójna beznadziejna brzydota, betonowa i ciasnota. A zieleń ślad tam się wzięła??? Bo oczywiście realnie to jej nie będzie;)

 6. No to już kuźwa Kunickiego nie da się w ogóle przejechać
  Chyba że postawił pośrodku barierki tak żeby frędzle nie skręcali jadąc od strony miasta w lewo…

 7. Tragiczna zabudowa rodem z PRL
  Mam nadzieję że jak wyburzył dworzec, koło targu na Podzamczu to nie pozwolą wybudować takiej samej brzydoty no dwa razy większa brzydota bo dwóch tragicznych deweloperów się za to wzięło

 8. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć po jaką cholerę tyle mieszkań w Lublinie? Już teraz połowa stoi pusta.

 9. Kto daje pozwolenie na budowę takiego gó.na? Ostatnio byłem w Rzeszowie, to mi było aż wstyd porównując nasze budynki do tamtejszych

 10. OMG ! Nowe Alternatywy 4 i to bez balkonow.Jaki architekt zatwierdzil taka poczwarke?