Dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości na Lubelszczyźnie. Wiadomo, gdzie staną urządzenia

odcinkowy pomiar prędkości
Odcinkowy pomiar prędkości | fot. GITD

Nowe strefy odcinkowego pomiaru prędkości obejmą 200 km dróg, w tym autostrady. Wiadomo, gdzie staną urządzenia. Dwa z nich znajdą się na Lubelszczyźnie.

Nowe odcinkowe pomiary prędkości

Generalny Inspektorat Transportu Drogowego wybrał wykonawcę do utworzenia nowych odcinkowych pomiarów prędkości w 39 nowych lokalizacjach. Urządzenia, które pojawią się na drogach, to Unicam VELOCITY3. Ich funkcjonalności są wystarczające, aby prowadzić skuteczne kontrole.

„Zgodnie z wymogami CANARD, urządzenia mają możliwość rejestracji naruszeń na kilku pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się pojazd. Umożliwiają identyfikację pojazdu, rejestrują wizerunek sprawcy oraz szereg innych parametrów. Są dostosowane do pracy w trudnych warunkach pogodowych” – informuje GITD.

Lista podstawowa obejmuje odcinki dróg w 13 województwach. Na liście znalazły się wybrane odcinki dróg autostrad A1, A2 oraz A4 oraz innych dróg krajowych, m.in. odcinki dróg ekspresowych S7, S11 i S14 oraz 14 dróg wojewódzkich, 3 powiatowe i 1 droga gminna. To ok. 200 km nowych odcinków dróg, które zostaną objęte kontrolami.

„W ciągu najbliższych dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą – firmą Sprint S.A., która będzie miała 70 tygodni na dostawę i montaż urządzeń. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić oględziny lokalizacji pod kątem możliwości technicznych zainstalowania urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości” – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka GITD.

Wykonawca po uzyskaniu wszystkich zezwoleń i ustaleniach z zarządcami dróg, będzie mógł rozpocząć prace. Będzie musiał doprowadzić przyłącza energetyczne, posadowić bramownice i zamontować kamery. Odcinki przejdą następnie wzorcowanie i legalizację.

Dwie nowe lokalizacje wytypowano na Lubelszczyźnie: Hrubieszów (DW844) i Gołąb (DW801). Decyzja o rozbudowie systemu oznacza wzrost liczby urządzeń w całej Polsce do 73. Z ich wykorzystaniem kontrolowane będzie łącznie 400 km tras w różnych regionach Polski.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W Gołębiu to niech najpierw drogę zrobią (DW801), bo po tych wybojach i tak nikt szybciej nie pojedzie…