Duże zainteresowanie biletami na UEFA Euro U21 2017. We wtorek rusza sprzedaż

Arena Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Arena Lublin

W najbliższy wtorek, 21 lutego, rozpocznie się otwarta sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Już dziś wiadomo, że przy okazji czerwcowego turnieju tysiące zagranicznych fanów odwiedzi nasze miasto.

 

Po zakończeniu eliminacji każda z federacji, której drużyna narodowa do lat 21 wywalczyła awans na „polskie” mistrzostwa, otrzymała od UEFA ponad dwa miesiące na przekazanie zapotrzebowania na bilety dla kibiców piłkarskich ze swojego kraju. Przed kilkoma dniami zamówienia te spłynęły do organizatorów i zostały oficjalnie zatwierdzone przez UEFA.

 

Jak się okazuje, zdecydowana większość federacji zadeklarowała zakup dodatkowych wejściówek dla rodzimych fanów. Najwięcej nabyli Szwedzi – niemal 3 tysiące fanów reprezentacji „Trzech Koron” zasiądzie na trybunach w Kielcach w trakcie inauguracyjnej konfrontacji z Anglią (16 czerwca), a następnie po ponad 2 tysiące na meczach z Polską oraz Słowacją (odpowiednio 19 i 22 czerwca w Lublinie).

 

Kielczanie i lublinianie mogą się ponadto spodziewać w swoich miastach znacznej liczby Słowaków – zamówienia z federacji naszych południowych sąsiadów oscylują w granicach 1,1 tys. wejściówek na każdy turniejowy występ słowackiej kadry. Duże zainteresowanie dodatkowymi kartami wstępu wykazały ponadto społeczności piłkarskie z Anglii, Czech, Danii, Serbii oraz debiutującej na wielkiej imprezie Macedonii.

 

Decyzja o umożliwieniu kibicom reprezentacji uczestniczących zakupu dodatkowych biletów została podjęta przez UEFA w oparciu o podstawowe wartości turnieju tej rangi, wśród których nadrzędne miejsce zajmuje popularyzacja futbolu wśród jak najszerszego grona fanów z całej Europy.

 

Ceny biletów na Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 2017, które zostaną rozegrane w sześciu polskich miastach w dn. 16-30 czerwca 2017 r., rozpoczynają się od 15 złotych. Otwarta sprzedaż wystartuje już w najbliższy wtorek (21 lutego) i będzie prowadzona online za pośrednictwem strony internetowej bilety.u21poland.com.

 

Czytaj także: Bilety na UEFA Euro U21 2017 jak ciepłe bułeczki. Brak już biletów na mecz inauguracyjny.

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.