„Drogi wolności”: Lublin zagra Kraków w nowym serialu TVP

mk000499aklyWeqWcZmpRmdiQiHtf
Serial kręcony w Lublinie | fot. lublin.eu

Od wtorku w Lublinie rozpoczną się zdjęcia do najnowszego serialu TVP „Drogi wolności”. Serial emitowany będzie już jesienią w telewizyjnej Jedynce.

Aktorzy i ekipa filmowa kręcą najnowszy serial TVP „Drogi wolności”. Zdjęcia realizowane są w Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz Lublinie. Nasze miasto tym razem zagra Kraków.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się we wtorek (6 lutego) i potrwają do piątku (16 lutego). Oznacza to utrudnienia dla kierowców i pieszych na terenie Starego Miasta.

„Drogi wolności” to historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się: Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala). Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku.

Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku. Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu.

Widzowie w serialu zobaczą także m.in. Annę Polony (w roli Emilii Biernackiej), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kunę (Janina Biernacka), Michalinę Olszańską (Ester Holtorp) oraz wielu aktorów młodego pokolenia.

Producentem jest TVP. Serial będzie miał 13 odcinków. „Drogi wolności” widzowie TVP będą mogli oglądać już jesienią w telewizyjnej Jedynce.

Te ulice zagrają w filmie

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje, że w związku z pracami ekipy przy kręceniu serialu w dniach od 6 do 16 lutego poszczególne ulice na Starym Mieście będą wyłączone z ruchu:

* ul. Bramowa, ul. Jezuicka – zamknięcie całkowite w dniu 6 lutego 2018 r.
* ul. Podwale – zamknięcie całkowite w dniu 7 lutego 2018 r.
* ul. Jezuicka, ul. Gruella, ul. Złota i ul. Dominikańska – zamknięcie całkowite w dniu 7 lutego 2018r.
* ul. Grodzka ( odcinek od Rynku do Placu Po Farze ) – zawężenie ulicy o połowę w dniu 9 lutego 2018r, zamknięcie całkowite w dniu 10 lutego 2018 r.
* ul. Jeziucka, ul. Złota, ul. Archidiakońska – zamknięcie całkowite w dniu 12 lutego 2018 r.
* ul. Żmigród – zamknięcie całkowite w dniach 13-15 lutego 2018 r.
* ul. Jezuicka, ul. Dominikańska – zamknięcie całkowite w dniu 16 lutego 2018 r.
* ul. Krakowskie Przedmieście – zamknięcie chodnika pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Chopina i Kołłątaja po stronie Hotelu Lublinianka w nocy 10 lutego 2018 r.
* ul. Plac Zamkowy – wygrodzenie części placu w dniach 6 – 16 luty 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.