Drewniane koziołki na pl. Litewskim. Miasto zleciło ich modernizację

DSC03225

Po drewnianych koziołkach na placu Litewskim pozostały tylko dziury w ziemi. Wszystko przez zleconą modernizację bujaków. Pojawią się na wiosnę w zmienionej wersji.

Mowa tu o 15 sztukach drewnianych koziołków do bujania na placu Litewskim. Od otwarcia placu były same problemy z nimi. Pierwszy rozpadł się już po drugiej nocy od oddania pl. Litewskiego na użytku mieszkańców. W kolejnych dniach na pozostałych zabawkach stwierdzono znaczne uszkodzenia.

W sumie koziołki wymieniane były dwukrotnie, za każdym razem wszystkie 15 sztuk. – Łączny koszt naprawy koziołków na Placu Litewskim to blisko 40 tys zł. Koszty te zostały pokryte z ubezpieczenia – informuje Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Dlaczego tak drogo? – Bujane koziołki trzeba było wykonać od nowa. Wcześniejsze zostały uszkodzone przez dorosłe osoby. Koziołki mogą być używane wyłącznie przez osoby ważące nie więcej niż 50 kg – tłumaczy Mazurek-Podleśna.

DSC03036
Uszkodzone koziołki na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Nowe bujaki

Miasto powiedziało dość i zleciło ich modernizację. Wszystkie zostały zdemontowane i pojawią się dopiero na wiosnę – na przełomie marca i kwietnia – w zmienionej wersji.

– Będą to bujaki mniejsze, dedykowane tylko i wyłącznie dla dzieci. Będą na wzór bujaków dla dzieci, znajdujących się na placach zabaw. Planowany koszt tych prac to 27,5 tys zł – wyjaśnia Mazurek-Podleśna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.