Dotacje na kapitał obrotowy od LAWP. Znamy pierwsze szczegóły dot. nowego naboru

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przygotowuje się do ogłoszenia nowego naboru wniosków o wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw.

Pierwszy nabór wniosków o pomoc finansową dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego został anulowany. Urzędnicy argumentowali swoją decyzję tym, że doszło do awarii serwera, na którym działał system LSI2014 i były przyjmowane wnioski dla mikro, małych przedsiębiorstw i samozatrudnionych na dotacje obrotowe na bieżącą działalność firmy. Więcej o tym pisaliśmy tutaj – LAWP: Urzędnicy anulowali nabór wniosków o dopłaty. Przedsiębiorcy przyjdą do urzędu marszałkowskiego [kliknij tutaj]

Będzie nowy konkurs

Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie zapowiedziała po ogłoszeniu decyzji o anulowaniu konkursu, że po przeanalizowaniu i znalezieniu rozwiązania technicznego przyjmowania wniosków, nabór wniosków zostanie ogłoszony ponownie. Poprzednie wnioski (ok. 1500 sztuk) przyjęte przez system, mimo awarii, nie będą brane pod uwagę.

Czytaj także: Dotacje na kapitał obrotowy. Przedsiębiorcy domagają się rozpatrzenia przyjętych przez LSI2014 wniosków

„Ten nabór został anulowany. Lada chwila zostanie ogłoszony ponownie konkurs dla mikro, małych przedsiębiorstw i samozatrudnionych na dotacje na kapitał obrotowy. Zapraszamy Państwa do składania wniosków. Zadbany o to, żebyście mieli wszyscy równe szanse” – mówi Elżbieta Katarzyna Kędzierska, dyrektor LAWP w Lublinie.

Nowy sposób składania wniosków o dofinansowanie

Wiadomo, że przyjmowanie wniosków w nowym naborze będzie odbywało się na nowych zasadach.

„W celu poprawy bezpieczeństwa oraz wydajności aplikacja o środki w ramach organizowanego konkursu będzie dwuetapowa, tj. przygotowanie oraz podpisanie pakietu na stronie www.lsi2014.lubelskie.pl, oraz wysłanie pakietu na osobnej stronie służącej jedynie temu celowi. Strona ta po wprowadzeniu wymaganych danych uwierzytelniających wnioskodawcy oraz danych weryfikacyjnych składanego pakietu, zweryfikuje ich poprawność i umożliwi wysłanie pakietu” – mówi Szczepan Jagiełło z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

„Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie informuje, że na chwilę obecną trwają prace nad ustaleniem terminu naboru. W najbliższych dniach podana zostanie informacja o planowanym naborze wraz z obowiązującą dokumentacją. Na chwilę obecną trwają prace przygotowawcze nad ułatwieniem składania wniosków oraz wykorzystania tych już wypełnionych i podpisanych” – informuje biuro prasowy LAWP w Lublinie.

Aktualizacja: Znamy nowy termin naboru wniosków o dotacje na kapitał obrotowy w woj. lubelskim

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dlaczego nabór nie zostanie powtórzony tylko dla Tych, którym się nie udało?
    Skoro miała być zasada „kto pierwszy ten lepszy” to dlaczego pierwsi, którym się udało złożyć i otrzymali POTWIERDZENIE URZĘDOWE zostali oszukani anulowaniem naboru?

  2. Tomasz – pewnie dlatego, że „koleżankom” urzędników nie udało się.