Dotacje na kapitał obrotowy. Przedsiębiorcy domagają się rozpatrzenia przyjętych przez LSI2014 wniosków

pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości anulowała wczoraj nabór przyjmowania wniosków o wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw.

O przyznaniu dotacji obrotowej na bieżącą działalność firmy decydowała kolejność złożenia wniosku, czyli kto pierwszy ten lepszy. Przedsiębiorcy w województwa lubelskiego w czwartek 16 lipca już od godzin porannych wchodzili na stronę lsi2014.lubelskie.pl, gdzie od godz. 10 miało rozpocząć się przyjmowanie wniosków o unijne pieniądze.

Serwery, na których działał system do przyjmowania wniosków LSI2014, nie wytrzymały obciążenia wygenerowanego ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców i zaczęły wyświetlać komunikat, że strona nie jest dostępna. – „Mieliśmy z rana blisko 2 mln wejść na stronę” – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.”

Mimo problemów z działaniem strony lsi2014.lubelskie.pl części przedsiębiorcom udało się złożyć wniosek. Ci jednak długo się nie nacieszyli, ponieważ przed godz. 17 na stronie urzędu marszałkowskiego pojawił się komunikat o anulowaniu wszystkich przyjętych wniosków, o czym informowaliśmy tutaj.

Przedsiębiorcy nie dają za wygraną

Przedsiębiorcy, którym udało się złożyć wniosek, nie dają za wygraną i domagają się od Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie przyjęcia do rozpoznania wniosków o dofinansowanie tym podmiotom, które dysponują urzędowym poświadczeniem złożenia dokumentu.

Przedsiębiorcy postanowili włączyć do tych działań kancelarię adwokacką i skierowali pismo do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego o przyjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały dot. anulowania naboru wniosków spowodowanego awarią systemu LSI2014, którą udostępniamy poniżej.

Aktualizacja 20.07.2020 – Urzędnicy anulowali nabór wniosków o dopłaty. Przedsiębiorcy przyjdą do urzędu marszałkowskiego

FB IMG 1594966284705
FB IMG 1594966286967
FB IMG 1594966289191
FB IMG 1594966291398
FB IMG 1594966293510
FB IMG 1594966295720

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Zasady były dotrzymane kto pierwszy ten lepszy . To taj jak anulować wyścig bo nie wygrywa moje dziecko

 2. Maciek! Jacy swoi?!?!?!? Co Ty bredzisz? Mi sie mimo odswiezania od 10 do 16 i gapienia sie w ekran nie udalo wyslac wniosku? I co? To jest wg. Pana Prawnika sprawiedliwe?!?!?!

 3. Nie powinni teraz cierpieć na tym przedsiębiorcy!!!Ich wnioski powinny być przyjęte!!!! Stracony czas i pieniądze zeby na końcu anulować konkurs.Tak się nie robi!!! Ci co mają potwierdzenie z wysłania zostają i oglosic dodatkowo nabor wnioskow pozostałym ludziom co się nie udało.

 4. Ludzie którzy wyslali wnioski nie powinni być tak potraktowani!!! Wiadome bylo ze będzie duże obciążenie przy skladaniu. Zrobic druga pule składania dla tych co się nie udało. A tym przedsiebiorcom co się udalo przyjąć wniosek a nie anulować!!! To by było sprawiedliwe pozostała część tez ma szanse aby zlorzyc wniosek. Bo jak każdy siadzie przy komputerze to będzie to samo co było.

 5. brawo adwokat! jestem jednym z Was, mam poświadczenie, które zawiera 6 stron, zatem Pakiet elektroniczny, do którego odnosi się niniejszy dokument został złożony (według czasu wskazanego przez serwer LSI2014): 2020-07-16T10:24:06+02:00

 6. No właśnie wystarczyło nie odświeżać co chwilę a czekać na zaladowanie strony i kilka minut po 11 złożyłem wniosek. Adwokat ma 100% racji. Jeśli zechce nas reprezentować to również chętnie podeślę moje potwierdzenie. A z wczorajszych komentarzy jasno wynika że przez cały dzień system działał bo ludzie mają potwierdzenia z roznych godzin. Zaliczyć wszystkie wnioski z wczoraj i ogłosić nabór uzupełniający jesli jeszcze jest pula i to wszystko.

 7. koczowałem przed kompem od 6-tej rano udało się wysłałem tak dla ciekawości serwer wywaliło po 11.00 godz około 12.00 zalogowałem się ponownie i pobrałem potwierdzenie problemy były serwery wolno działały ale działały ktoś tam pisał że od 10.00 do 16.00 nie mógł się zalogować totalny kit
  logowałem się od około 12,13,itd do 20 około 16 serwy chodziły prawie tak samo jak w momencie kiedy przygotowywałem pakiet

 8. Jednym się nie udało innym udało. Jeśli kto pierwszy ten lepszy to chyba oczywiste, ze trzeba trochę szczęścia… co maja czuć Ci, którym wnioski przeszły? Następnym razem im nie przejdą to tez powinni wymusić anulowanie? I tak w kółko?

 9. Udało mi się złożyć przed 14, mam potwierdzenie i co teraz znów muszę to wypełniać??? Chore! Jeden dzień w plecy na wypełnianiu, drugi na składaniu i teraz od początku mam zacząć, takie rzeczy tylko w lubelskim

 10. To anulowanie to skandal!!! Ja też wniosek złożyłem po 10ej i mam poświadczenie. Może miałem troche szczęścia, ale: wstałem o 6ej, zamiast do firmy przed komputer, ostatnie sprawdzanie na koncie, czy ok. Od 9ej byłem zalogowany i o 10ej mogłem kliknać, bo nie musiałem zaczynać od prób logowania. Serwer cały czas działał, tylko wolno. To skandal o 17ej powiedziec, że ” unieważniamy wczorajszy mecz, bo padał deszcz”. Trzeba bylo o 10ej wstawić takie info!!! Poza tym: ta dotacja jest dla ludzi poszkodowanych przez pandemię, jak można jeszcze dodatkowo im takie rzeczy robić?!

 11. Również od wczesnych godzin porannych slęczałam przy komputerze, i nie udalo się nawet zalogować. Uwazam ze nabor powinien być przeprowadzony ponownie,wówczas bedzie to sprawiedliwe.

 12. Powinien być nabór uzupełniajacy a nie anulowany!!!.A przedsiebiorcom ktore wnioski przeszły przyjac do rozpatrzenia!!!Bo nie sprawiedliwe jest to dlaczego te osoby co wysłały wniosek i się im udalo z pośród tylu ludzi zlorzyc poprostu tak anulowac!! Następnym razem też jak powtorza nabor tez bedzie tak samo bo każdy będzie się logował.Dodam ze serwery działały wolno ale działy ja od rana siedziałam zeby zlorzyc wniosek i co teraz? Udalo mi się jak pozostałej większości!! To jest konkurs kto pierwszy ten lepszy!! Popieram w 100% Pana Adwokata!!! Mam nadzieję że zaczną nas wkoncu traktować poważnie!!!

 13. Powinni przyjąć i rozpatrzyć wnioski, które zostały złożone. To jest niesprawiedliwe. Przecież w regulaminie konkursu były określone właśnie takie kryteria – „KTO PIERWSZY TEN LEPSZY!”. Co teraz z przedsiębiorcami, którzy wydali pieniądze na napisanie wniosku oraz zmarnowali swój czas ? Czy urząd Marszałkowski zwróci za to pieniądze?

 14. Potwierdzam, że strona cały czas działała tylko bardzo, bardzo powoli. Trzeba było czekać i nie odświeżać. Nie było awarii tylko przeciążenie. Argumentacja anulowania to KŁAMSTWO!

 15. Szok. Zmarnowane 3 dni. Dwa na przygotowanie wniosku oraz jeden na jego złożenie. Kilka osób zaangażowanych. Po 12 złożony wniosek z uzyskaniem urzędowego potwierdzenia. A teraz co? Wszystko na nic!!! Przecież ta decyzja o anulowaniu jest tak samo nieprzemyślana jak i sam nabór. Chcemy się dołączyć do protestu!!!

 16. Protestują zapewne Ci którzy za pomocą robotów i zagranicznych serwerów próbowali się logować nawet na kilkunastu komputerach w firmie nielegalnie spowalniając serwery i teraz płaczą że wprowadza zabezpieczenia i tym razem im się nie uda zablokować pozostałych chętnych.

 17. A to ŻARTY anulowac tym co zlożyli wnioski pomyślnie stracili czas ,pieniądze i nerwy.
  Ogłosic drugi nabór uzupełniający dla tych co sie nie udało jezeli limit nie został wyczerpany.Zalogowałam sie przed godz 9 a o godz 10 dwadziescia sekund wniosek został przyjęty.Serwer działał tylko wolniej.
  Cos Tu Wszystko nie Tak jak Trzeba???
  Najpierw przesuniecie daty składania wniosków z 15 na 16 lipca w ostatniej chwili ludzie dowiedzieli sie dopiero wieczorem , a teraz anulowanie……???
  Brawo Lublin

 18. Argumentowanie, że wszystko zależało od posiadanego komputera, internetu i przeglądarki ( xD )
  Drogi Panie adwokacie, posiadam komputer o parametrach jakie nie są raczej potrzebne 90% przedsiębiorców, internet 1Gb/s po światłowodzie i używałem wszystkich popularnych i mniej popularnych przeglądarek – przez cały dzień nie wszedłem na tę stronę nawet raz (od 6 rano do 20). Więc o jakich tu mówimy równych szansach? I ta argumentacja komentarzowych krzykaczy nie jest w żaden sposób uzasadniona. Serwery nie wydoiły takiej ilości zapytań bo dla nich to było jak atak DDoS kilka milionów zapytań w jednym momencie. Niech zmienią dostawcę usług hostingowych na kogoś kto ma serwery, które obsłużą taki ruch z dużym zapasem i wtedy możemy mówić o uczciwym – kto pierwszy ten lepszy…

 19. Jak zawsze są równi i równiejsi Ja.posiadam przeciętny komputer i przeciętny internet. Spędziłam kilka godzin przy komputerze i wniosek udało mi się złożyć, również moi znajomi złożyli swoje wnioski. Myślę,ze ten kto naprawdę poświęcił dużo czasu, to wniosek złożył. Niestety my jesteśmy tylko równi; równiejsi zawsze górą. Chętnie dołączę się do protestu

 20. Nabór wniosków przewidziany był od 16.07 do 22.07 więc nie było powiedziane, że wszyscy muszą złożyć wnioski 16.07. Brakuje ze strony Urzędu informacji, czy wnioski, które wpłynęły 16.07 wyczerpały pulę finansową. Jeśli nie to nie było żadnego powodu do anulowania naboru. Można było złożyć wniosek 17 i 18 itd. do wyczerpania puli. Po godz.15 16.07 strona chodziła bez zarzutu.