PILNE! Anulowano wszystkie wnioski złożone dziś poprzez stronę LSI2014

pilne

Spełnił się czarny scenariusz przedsiębiorców z woj. lubelskiego, którym udało się dziś złożyć wniosek o unijne wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw.

>>> Aktualizacja 17.07.2020: Dotacje na kapitał obrotowy. Przedsiębiorcy domagają się rozpatrzenia przyjętych przez LSI2014 wniosków

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP) informuje, że w związku z uchwałą Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 16 lipca 2020 r., nabór nr RPLU.03.07.00-IP.01-06-V01/20 dotyczący wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, realizowany w ramach Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 został anulowany.

„Biorąc pod uwagę awarię systemu informatycznego LSI2014, która wystąpiła w trakcie trwania naboru, podjęto decyzję o jego anulowaniu. Za utrudnienia przepraszamy i zapewniamy, że wszyscy pracownicy odpowiedzialni za system teleinformatyczny stale pracują nad zgłaszanymi błędami oraz poprawiają funkcjonowanie systemu” – czytamy w komunikacie na stronie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Na razie urzędnicy nie podali nowego terminu przyjmowania wniosków.

Czytaj dalej…

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jaja jak berety, człowiek bladym świtem wstał, zalogował się i czekał na złożenie dokumentów i teraz anulują bo komuś o 10 rano nie udało się zalogować. Wszyscy i tak dotacji nie dostaną. Ehh

 2. To jest karygodne!!! Anulowali bo zapewne nikt z urzedasów nie dostał kasy!! Jest to niesprawiedliwe wobec osób, które złożyły wniosek. Około 13 mozna było już spokojnie złożyć tylko niektórym brakowało cierpliwości bo chcieli wysłać na już. Owszem o 10 sie wszystlo zapchalo ale możliwość była tylko kilka godzin później na złożenie więc niech nie gadają ze wcale nie było możliwości bo to nie prawda!!! A Pani radna która podniosła larum zapewne sama chciała zgarnac kase ale jej sie nie udało i stąd anulacja. Hańba! Macie teraz swoje państwo pisu za którym tak glosowaliscie!

 3. No i co teraz? A co z tymi którzy jednak wysłali wniosek? I co teraz znowu kolejny dzień zmarnowany na klikanie? Oni tam wszyscy powinni wylecieć z tego Lawpu, od początku to była porażka, nie odbierali telefonów, formularz wniosku porąbany i specjalnie skomplikowany, załączniki kazali podpisywać i skanować mimo, że i tak jest podpisywane podpisem zaufanym. Z prostego wniosku zrobione bicie piany, żeby wniosek złożyć trzeba się nauczyć całego porąbanego lsi2014! To chore, a jak ma złożyć wniosek np prosty szewc? Ma się przekwalifikować na informatyka i poznawać lsi2014? Wszystkie rządowe strony są porąbane, wszystkie! Poczynając od kretyńskiego PFRON do idiotycznego lsi2014. Jakoś komercyjne strony mogą śmigać, wszystko jest intuicyjne i dla ludzi, a rządowe to jak inny świat, ciężko, głupio, bez sensu i składu, nie ładuje się, siedź człowieku i rozgryzaj co autor miał na myśli IDIOCI!!!!

 4. Rozumiem że „wszyscy pracownicy odpowiedzialni zostaną zwolnieni…….”

 5. Draństwo, skoro i tak wszyscy nie dostaną, to po co powtarzac ten cyrk. Kto wytrwale klikał to mu się udało i teraz powtórka

 6. Apeluję do wszystkich, którym udało się złożyć wniosek! Składajcie reklamacje najlepiej pisemne do LAWP i do Urzędu! To jest niedorzeczne, że powołują się na awarię systemu, bo komuś nie udało się złożyć wniosku. Jeśli byłaby rzeczywiście awaria, to żaden wniosek by nie przeszedł. Mój został wysłany z powodzeniem, ponieważ odpowiednio wcześniej przygotowałem się i byłem zalogowany. Jestem w trakcie tworzenia stosownego pisma i zachęcam pozostałych!

 7. 3 noce nieprzespane . 4 godziny walki z LSI2014 zeby w koncu o 12 zlozyc wniosek. Teraz sie dowiadujemy ze na marne. Szkoda tylko czasu i energii wszystkich przedsiebiorcow.

 8. Od kilku dni były problemy z portalem LSI, i to w czasie gdy nie był on tak oblężony jak dzisiaj. Sam zgłaszałem dwie długie awarie. Składając wniosek przez ponad trzy godziny ( od 10 do 13:30 ) spodziewałem się anulacji. Takich osób, które nie mogły się zalogować, albo nie mogły wysłać pliku były z pewnością tysiące. Mój zbiór zawiera 16 prinscreenów informujących o błędzie wysłania, aż do tego pozytywnego. Finalnie może się to skończyć na zwiększeniu progu spadku obrotów, od jakich można się kwalifikować do programu np. 50 czy 60%. Ewentualnie aplikować będą mogły tylko wybrane formy działalności wg PKD.

 9. Coś śmierdzi z tym całym wsparciem. Dla przedsiębiorców.
  Znając lubelskie realja z tej puli została 1/3 pieniędzy!!!
  A reszta pójdzie dla kolesiostwa z urzędu Marszałkowskiego..
  Hahah bądź jakiś przydupas przydupasa nie dostał się do puli:))))

 10. TO NIE AWARIA TYLKO PRZECIAŻENIE SYSTEMU!!! JAKBY BYŁA AWARIA TO BY NIKT NIE WYSLAL WNIOSKOW A 1500 WNIOSKOW BYLO JUZ ZLORZONYCH Z RANA. POWINNI DOSTAC TE OSOBY DOTACJE KTORYM SIE UDALO I POSWIECIELI SWOJ CZAS A NIE WSZYSTKO WYRZUCIC DO JEDNEGO WORKA BO INNYM SIE NIE UDALO. WIADOMO ZE WSZYSCY I TAK BY NIE DOSTALI. INNE WOJEWODZTWA TEZ MIALY PODOBNY PROBLEM I NIC NIE ANULOWANO.

 11. Ja dokumenty miałem gotowe w niedzielę, walczyłem z tym pół dnia. W środę przesuneli termin na czwartek. W czwartek o 10 chciałem się zalogować i godz zmarnowałem bo się nie udało. O 14 ej udało się złożyć w ciągu 10min . A oni anuluja bo niby awaria systemu to jaki cudem te 1,5 tyś osób złożyło. Skoro kto pierwszy ten lepszy to powinno tak zostać. I tak wszyscy by nie dostali to też powód by anulować. Dla mnie to też jest krzywdzące skoro mi się udało i mam potwierdzenia złożenia wniosku.

 12. To się w głowie nie mieści, powinni rozpatrzeć, ciekawe kto chce coś zyskać na anulowaniu naboru. Jak zwykle żadnej odpowiedzialności urzędników.

 13. Jakby ktoś przesledził scieżke kariery p. Dyrektor Kędzierskiej ( ciekawe filmy i zdjecia z jej poprzedniej działalności na FB w grupie Naturopatów i hibnotyzerów ) to już nic by go nie zdziwiło

 14. Pani dyrektor o g.12.30 zachęcała do wysyłania wniosków, zapewniała, że nie ma awarii, wnioski wpływają i o tej porze miało ich być ok 1300, w tym niektóre zdublowane. Na konferencji z protestującymi przeciw anulowaniu, zmieniła zdanie, no bo skoro anulowali z powodu awarii to taką retorykę należy teraz utrzymywać. Na dodatek przekonywała, że to w trosce o przedsiębiorców, bo chcieliby stworzyć wszystkim równe szanse ( niby takich nie było). Żeby uspokoić niepokornych powiedziała, że pula wyczerpała się zaraz po godzinie 11 i wielu z protestujących, pewnych że dostaną dotację nie miałoby jednak na nią szans. Czary albo ściema ?