Wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z woj. lubelskiego. Padła strona internetowa LSI2014

110160402 581452949404313 1542232831993916506 o
Strona internetowa LSI2014 nie działa

Nie działa portal, przez który przedsiębiorcy z województwa lubelskiego mogli składać wnioski o unijne wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw.

Ruszył nabór wniosków dla mikro, małych przedsiębiorstw i samozatrudnionych na dotacje obrotowe przeznaczone na bieżącą działalność firmy. Z dofinansowania skorzystać mogę te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Przedsiębiorcy dofinansowanie będą mogli przeznaczyć na sfinansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy, w tym m.in. na: wynagrodzenia czy opłaty bieżące, takie jak gaz, prąd czy koszty najmu powierzchni.

Nie można wejść na stronę LSI2014

Składanie wniosków o unijne pieniądze w ramach wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw z województwa lubelskiego miało się rozpocząć w czwartek 16 lipca o godz. 10.00, lecz serwery padły i nie dało się wejść na stronę https://lsi2014.lubelskie.pl/.

„Serwery, na których działa system LSI2014 do przyjmowania wniosków o unijne środki działają, lecz są przeciążone. Mieliśmy z rana blisko 2 mln wejść na stronę. Dociera do nas sporo sygnałów, że przedsiębiorcom udaje się zalogować. Na godz. 11 mieliśmy zarejestrowanych 1300 wniosków” – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Co z przedsiębiorcami, którzy mieli mniej szczęścia i nie udało się im wejść na stronę LSI2014 i złożyć swojego wniosku? – „Zdajemy sobie sprawę, że jest spora grupa osób niezadowolonych, więc analizujemy sytuację, decyzja jeszcze nie zapadła, co robimy dalej. Na ten moment nabór nadal trwa” – komentuje Remigiusz Małecki.

„Wielu z nas od tygodnia kompletowało dokumenty i od rana próbowało zalogować się do systemu bezskutecznie. To skandal, że ponad 20 tys. przedsiębiorców zostało tak potraktowanych. Prosimy o zainteresowanie się sprawą, kto dokładnie odpowiada za przygotowanie tego projektu i czy nie powinien zostać odwołany ze stanowiska” – pisze do naszej redakcji jeden z przedsiębiorców.

Jak czytamy na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, nabór zostanie zakończony przed wskazanym terminem, jeżeli wartość wnioskowanego wsparcia w złożonych w ramach naboru wnioskach o dofinansowanie przekroczy 140% dostępnej alokacji lub zostanie złożonych 5000 wniosków o dofinansowanie.

Aktualizacja: Anulowano wszystkie wnioski złożone dziś poprzez stronę LSI2014

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jakim cudem o 11:00 było zarejestrowanych 1300 wniosków???
  Od godziny 9:00 usiłuję się zalogować non stop i cały cas wywalało błędy, a potem strona już w ogóle się nie ładowała….
  Coś tu śmierdzi na odległość…

 2. Tomasz, znam ludzi którym sie udało, tak samo jak mi. Była to długa walka, pół godziny logowania. Wielokrotnie kliknąłem „Złóż w urzędzie” i dopiero o 11:45 dostałem komunikat o poprawnym złożeniu. Co ciekawe mam godzinę złożenia 10:25, czyli jak pierwszy raz kliknąłem ale wtedy nie dostałem żadnego komunikatu.

 3. Mnie się udało o 11,34 i co teraz od nowa mam tworzyć dokumenty robić sobie kolejny wolny dzień od pracy i próbować. Teraz system działa, kto nie wysłał może zrobic to teraz. Niby jak wszyscy ruszą razem w kolejnym terminię będzie lepiej

 4. Jak zwykle ktoś ze znajomych nie zdążył się załapać i trzeba było anulować nabór. Ja złożyłem ok ¹4:00 i cały czas można się logować na lsi 2014 bez problemu,wiadomo że wszyscy nie złożą wniosku o 10:00,poświęciłem pół dnia żeby się dowiedzieć o anulowaniu??? Przecież nabór trwa kilka dni.Pachnie mi tu szwindlem.

 5. jak się ma dupne serwery , zwykłe łącze , prawdopodobnie światłowód , to co tu się dziwić że im zdechło?

 6. A CO Z TYMI LUDZMI CO UDALO SIE WYSLAC WNIOSEK.DLACZEGO NABOR ZOSTAL ANULOWANY? JA TU NIE WIDZE AWARI SYSTEMU TYLKO PRZECIAZENIE SYSTEMU TEGO MOZNA SIE BYLO SPODZIEWAC ZE BEDZIE DUZO CHETNYCH. ALE KTO BYŁ CIERPLIWY TO UDALO SIE ZALOGOWAC I WYSLAC. WIEC TO JEST SPRZECZNE ZE PISZA O ANULOWANIU WNIOSKOW SKORO BYLY ONE WYSLANE.POWINNI DOSTAC TE OSOBY CO IM SIE UDALO I WYKAZALI SIE WYTRALOSCIA BO TO NIE BYLO PROSTE ALE MOZLIWE

 7. Jest rozczarowanie tym całym konkursem. Sposób naboru to wolna amerykanka. Beneficjentami dofinansowania nie zostaną najbardziej potrzebujący, lecz ci którzy będą potrafili wbić się do systemu pierwsi. I tu już nie można mówić o żadnej równości.
  Kryterium kolejności przyznawania funduszy powinien być procent spadku obrotów. Pieniądze publiczne byłyby należycie rozdysponowane.