LAWP: Urzędnicy anulowali nabór wniosków o dopłaty. Przedsiębiorcy przyjdą do urzędu marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Z dofinansowania LAWP skorzystać miały te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Pieniędzy jak na razie nie otrzymają, ponieważ urzędnicy anulowali nabór wniosków.

O anulowaniu konkursu organizowanego przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP) dla mikro, małych przedsiębiorstw i samozatrudnionych na dotacje obrotowe przeznaczone na bieżącą działalność firmy pisaliśmy w czwartek 16 lipca – tutaj.

Dzień później przedsiębiorcy wygłosili stanowczy sprzeciw i zaczęli domagać się od urzędników z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, by Ci przyjęli do rozpoznania wnioski o dofinansowanie tym podmiotom, które dysponują urzędowym poświadczeniem złożenia dokumentu. O tym pisaliśmy tutaj.

Dziś rozwścieczeni przedsiębiorcy pojawią się w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, gdzie od godz. 8 będą składać wnioski o udostępnienie im informacji (w trybie dostępu do informacji publicznej) odnośnie przyczyn czwartkowej awarii systemu LSI2014, protokołu posiedzenia Zarządu Województwa Lubelskiego oraz liczby poprawnie zarejestrowanych wniosków.

„Każdy z przedsiębiorców będzie posiadał swoje urzędowe poświadczenie złożenia dokumentu do Urzędu, co przeczy oświadczeniom organizatorów naboru o rzekomej awarii systemu. Przedsiębiorcy stracili swój czas oraz pieniądze. Zwykłe przepraszam Pani Kędzierskiej nie wystarczy” – pisze adw. Karol Wiktor Peret, reprezentujący przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski musi odpowiedzieć na każdy wniosek złożony w trybie dostępu do informacji publicznej listownie w nieprzekraczalnym terminie 14 dni. To znaczy, że jeśli np. pojawi się 1500 wniosków o udostępnienie tych, że informacji, musi pojawić się 1500 odpowiedzi.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Trzeba walczyć o swoje!!! Ludzie tracą czas i pieniądze zeby na końcu anulowac te wszystkie starania!! Tak nie może być. Brawo dla wszystkich przedsiębiorców!!!

 2. Nie o swoje tylko o cudze. Socjalistyczne instytucje państwowe czy europejskie nie mają swoich pieniędzy. Idiotyzmem był konkurs z zasadą „kto pierwszy ten lepszy”. Jeśli już socjaliści rozdają CUDZE pieniądze to powinny one trafić do firm w najtrudniejszej sytuacji, a nie do firm najszybciej klikających w guzik „wyślij wniosek”.

 3. Ale to był konkurs!! I dlaczego teraz wycofali wnioski wszystkim przedsiebiorcom??? Przecież oni tez zeby wyslac te wnioski musieli stracić swoje pieniądze!! I kto im teraz odda??

 4. I PO PIERWSZE WALCZA O SWOJE!!!
  A NIE O CUDZE!!!
  WALCZA O SWOJE PIENIADZE WYDANE NA WNIOSKI!!!
  SWOJE NERWY!!!
  SWOJ CZAS PRZY SKLADANIU!!!
  I O SPRAWIEDLIWOSC!!!

 5. Jestem księgową. Bite 6 godzin wysyłałam wnioski swoich klientów. Udało mi się złożyć wszystkie. I teraz wszystko od nowa? A kiedy ja mam wykonywać normalną pracę? Podatki policzyć? Umowy o pracę przygotować? Ile razy można robić to samo?

 6. Bezprawnie anulowali konkurs bo znajomym się nie udało złożyć wniosku? Żenująca postawa urzędników…

 7. Jaki kwik 😀 nieźle. Pewnie piana z ust, bo piniędzy nie dali.

 8. Drodzy Państwo tak wygląda tarcza antykryzysowa w najnowszej odsłonie 5.0

 9. macie tarcze w wersji 5.0 jeszcze miecz powinni dorzucic, zebyscie sie powybyjali…