Dobiegła końca 5-letnia gwarancja na most 700-lecia Lublina. ZDiM zlecił usunięcie ujawnionych wad i usterek

Naprawa ujawnionych usterek na moście 700-lecia Lublina
Naprawa ujawnionych usterek na moście 700-lecia Lublina | fot. Dominik Wąsik

Na most 700-lecia Lublina, który został oddany do użytku w 2017 roku, została udzielona 5-letnia gwarancja na wykonane prace. W związku z faktem końca gwarancji ZDiM zlecił usunięcie ujawnionych w trakcie przeglądu wad i usterek.

Most 700-lecia Lublina oddano do użytku pod koniec maja 2017 roku. Wybudowano go jako konstrukcję łukową jednoprzęsłową o rozpiętości 76,5 m. Gwarancja na niego została udzielona na 60 miesięcy (5 lat) i obowiązywała do maja 2022 roku, co oznacza, że gwarancja dobiegła już końca i wszelkie usterki i ujawnione wady Zarząd Dróg i Mostów będzie musiał usuwać z miejskiego budżetu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku student Politechniki Lubelskiej w ramach realizowanych zajęć ujawnił poważne usterki w moście 700-lecia Lublina w ciągu ul. Muzycznej. O tym pisaliśmy tu: Nie minęły jeszcze 4 lata od oddania, a most 700-lecia Lublina ma już poważne usterki

Na początku maja br. pracownicy ZDiM dokonali przeglądu mostu, na koniec okresu trwania gwarancji.

„Podczas wizji lokalnej stwierdzono drobne wady, które powinny zostać usunięte na koszt wykonawcy w ramach gwarancji – naprawy obiektu drogowego. ZDiM zidentyfikował również usterki. Te prace remontowe również zostaną wykonane w ramach napraw gwarancyjnych” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

O jakie wady i ujawnione usterki dokładnie chodzi?

„W zakresie robót drogowych w głównej mierze naprawy dotyczą uszczelnienia nawierzchni ścieżki rowerowej oraz prac brukarskich w obrębie chodników. Natomiast w przypadku obiektu mostowego zlecono oczyszczanie powierzchni betonowych ze starych powłok oraz zbędnej roślinności. Następnie wykonawca uszczelni i zabezpieczy powierzchniowo powstałe rysy” – mówi Justyna Góźdź.

Wszystkie naprawy powinny zakończyć się do 31 lipca.

Naprawa ujawnionych usterek na moście 700-lecia Lublina
Naprawa ujawnionych usterek na moście 700-lecia Lublina | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Od kiedy oczyszczenie mostu z roślinności jest usterką budowlaną?