Dni wolne i długie weekendy w 2017 roku. Kiedy brać urlop?

time 273857 1280
Zdjęcie ilustracyjne

W zbliżającym się 2017 roku będzie pięć okazji, by cieszyć się dłuższym weekendem. Podpowiadamy kiedy zaplanować sobie wolne w przyszłym roku.

W 2017 roku na 365 dni, pracujących jest 250. Reszta to soboty, niedziele i święta. Z 13 dni ustawowo wolnych od pracy tylko jeden wypada w weekend.

Pierwsza okazja do wypoczynku czeka na nas już na początku nowego roku. W piątek 6 stycznia przypada Święto Trzech Króli, co sprawia, że wydłuży nam się weekend o jeden dzień.

Kolejną okazją do dłuższego weekendu jest Wielkanoc, która w przyszłym roku wypadnie w przedostatni weekend kwietnia. W tym przypadku przerwa potrwa od 15 do 17 kwietnia.

Zaległości w dłuższym wypoczynku będziemy mogli nadrobić już dwa tygodnie później. Wypadające w poniedziałek 1 maja Święto Pracy, oraz w środę 3 maja Święto Konstytucji, pozwala nam na 7 dniowy wypoczynek.

Kolejny dłuższy weekend będzie można zaplanować już w czerwcu. Boże Ciało przypadnie 15 czerwca (czwartek), dlatego biorąc urlop 16 czerwca, będziemy mogli cieszyć się czterema dniami wolnego.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 15 sierpnia również pozwoli nam na wydłużenie urlopu. W tym roku wypada ono we wtorek, więc jeśli w poniedziałek weźmiemy wolne w pracy zyskamy czterodniowy weekend.

Następna okazja do odpoczynku od pracy przypadnie w listopadzie. Obchody święta zmarłych wypadają w środę, biorąc dwa dni wolne w poniedziałek i we wtorek, zyskamy pięć dni urlopu.
Natomiast Narodowe Święto Niepodległości przypada w 2017 roku w sobotę, w tym przypadku pracownicy mają prawo do dodatkowego dnia wolnego.

Koniec roku też pozwoli na dłuższa chwilę wytchnienia. Święta Bożego Narodzenia przypadają w poniedziałek 25 grudnia i we wtorek 26 grudnia, a sylwester w niedzielę. Jeśli weźmiemy wolne od 27 do 29 grudnia uzyskamy 10 dni wolnego.

Długie weekendy w 2017 roku

pap
fot. PAP

PAP

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszystkiego najlepszego w nowym 2017 roku! Zdrowia, szczęścia!!! ukryty link