Deptak dla pieszych, a nie dostawców. Od dziś obowiązują nowe zasady wjazdu pojazdów zaopatrzenia

Pojazdy zaopatrzenia na deptaku
Pojazdy zaopatrzenia na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Od dziś obowiązują nowe zasady wjazdu pojazdów zaopatrzenia na teren deptaka i Starego Miasta w Lublinie. Chodzi o skrócenie godzin wjazdu samochodów na czas rozładunku. Straż Miejska będzie pilnować przestrzegania nowych zasad.

Zmiany na deptaku

Od 1 czerwca 2023 r. wjazd pojazdów zaopatrzenia na teren deptaka jest możliwy w godzinach od północy do 7:00 rano. Na ulicach przyległych do deptaka Krakowskiego Przedmieścia, wyznaczono kolejne miejsca parkingowe na pozostawienie pojazdu i kontynuowanie dostawy w sposób niezmotoryzowany w ciągu dnia, czyli od godziny 7:00 do północy.

Do istniejących miejsc na ulicach: Świętoduskiej, Wróblewskiego i Staszica doprojektowano kolejnych 5, a nowe miejsca utworzono na ul. Kapucyńskiej, Gilasa oraz Koziej przy pl. Łokietka – tam powstały 4 miejsca. Dodatkowo zabezpieczony został przejazd z deptaka na ul. Królewską przez istniejące przejście dla pieszych prowadzące do Bramy Krakowskiej, poprzez postawienie tam słupków blokujących.

Czytaj więcej: Kierowcy taksówek i pojazdów dostawczych nagminnie skracali sobie drogę przez przejście dla pieszych

Zmiany na Starym Mieście

Druga zmiana to ograniczenie czasu, w którym pojazdy zaopatrzenia mogą wjechać na teren Starego Miasta – w miejsce dotychczasowej godz. 11:00, wprowadzono godz. 10:00. Tym samym dostawy będą się odbywały w przedziale czasowym 6:00-10:00.

Tu taksówki już nie zaparkują

Zmiany objęły również pl. Łokietka. W celu wyeliminowania parkowania tam taksówek, szczególnie w godzinach nocnych, pod istniejącym znakiem „zakaz ruchu” została umieszczona treść m.in. dopuszczająca wjazd pojazdów taxi jedynie do wyznaczonego tam postoju. Tym samym zakazem wjazdu objęta została pozostała część pl. Łokietka.

Polowanie na kierowców

Straż Miejska zapowiada wzmożone kontrole poprzez dodatkowe patrole i monitoring wizyjny tych miejsc.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.