Darmowe przejazdy komunikacją dla uczniów ze Świdnika? Tego chcą radni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie uczniowie do 16 roku życia będą jeździć bezpłatnie komunikacja miejską. Tego samego rozwiązania chcą też władze Świdnika.

 

Po burzliwej sesji, radni miejscy z Lublina przyjęli projekt uchwały, zaproponowany przez prezydenta. Oznacza to, że od 1 stycznia z opłat za przejazdy komunikacją miejską mają być zwolnione przedszkolaki i uczniowie do 16 roku życia.

 

Ulga łącznie obejmie ok. 35,5 tys. dzieci. Koszt wdrożenia tego projektu jest szacowany na niecałe trzy miliony złotych. Zdaniem radnych klubu PiS, ulgi powinny objąć również młodzież ze szkół średnich do 21 roku życia. Jak tłumaczył prezydent, miasto nie ma na to wystarczalnych środków finansowych.

 

Czytaj więcej: Bezpłatne przejazdy dla uczniów z Lublina. Radni zdecydowali

 

Podobnego rozwiązania chcą też radni Świdnika. Przedstawiciele świdnickich władz zapowiadają, że są „za” wprowadzeniem ulg dla uczniów ze Świdnika.

 

– Czekamy na wyliczenia od przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, dotyczące dodatkowych kosztów, które będziemy ponosić z tytułu tych ulg – mówi Magdalena Kurowska, naczelnik wydziału mienia komunalnego w świdnickim ratuszu.

 

Po otrzymaniu wyliczeń radni zaczną rozmawiać na wprowadzeniem darmowych przejazdów. W projekcie przyszłorocznego budżetu Świdnika zostały już przeznaczone dodatkowe pieniądze na komunikacje miejską. Miały być przeznaczone na zwiększenie częstotliwości kursów na trasie między Lublinem i Świdnikiem.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.