Bezpłatne przejazdy dla uczniów z Lublina. Radni zdecydowali

DSC03086 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W ubiegły piątek odbyły się dwie nadzwyczajne sesje Rady Miasta Lublin. Obydwie dotyczyły tego samego tematu – bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i uczniów z Lublina.

 

Od 1 stycznia 2018 roku uczniowie lubelskich szkół podstawowych i gimnazjów nie będą płacić za przejazdy komunikacją miejską. Tak zdecydowali radni Rady Miasta Lublin podczas piątkowych posiedzeń.

 

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek odbyły się dwie nadzwyczajne sesje rady miasta. W porządku obydwu posiedzeń był tak naprawdę jeden istotny punkt. Chodziło o darmowe przejazdy dla dzieci i uczniów z lubelskich szkół.

 

Pierwsza była na specjalne wezwanie prezydenta. Druga na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni podczas nadzwyczajnej sesji przyjęli jednogłośnie projekt zgłoszony przez prezydenta Lublina (a właściwie radnych Wspólnego Lublina).

 

Uchwała przyznaje prawo do bezpłatnych przejazdów dzieciom od lat 4 do rozpoczęcia nauki oraz uczniom podstawówek i wygaszanych gimnazjów do lat 16. PiS miał też swój projekt dotyczący bezpłatnych przejazdów. Zakładał on, że za darmo mogliby jeździć uczniowie – dzieci i młodzież – do 21 roku życia.

 

Ulga łącznie obejmie ok. 35,5 tys. dzieci. Koszt wdrożenia tego projektu jest szacowany na niecałe trzy miliony złotych. – Nikt więcej nie zapłaci, nie będzie żadnych podwyżek biletów – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jestem uczniem szkoły podstawowej jednak nie uczęszczam o szkoły na terenie miasta Lublin natomiast od 2 lat uczęszczam za zajęcia sportowe do lublina po ogłoszeniu obwieszczenia rady miasta Lublin i wdrożenie od 1 stycznia 2018r. jednego razu jechałem autobusem zgonie do ustawy miasta . jedank podczasz służb kontrolujących autobusy miejskie zostałem ukarany za przejazd z tytułu braku biletu uprawniającego do bezpłatnego przejazdu autobusem.
    Uważam że zostałem zdyskryminowany jako uczeń szkoły podstawowej jednocześnie mam żal do rady miasta wydających takią decyzje wyrużniając młodzierz a Lublina i tym samym dyskryminując młodzierz z poza granic Lublina.
    Dlatego moje pytanie czym lub dlaczego ruznimy sie my z poza Lublina uczęszczający na zajęcia edukacyjne do miasta Lublin według tego komentarz skieruję pytanie do radnych miasta jak ruwanieżprezydenta miasta Lublin