Darmowa komunikacja dla uczniów i młodzieży. Pomysł radnych PiS

mpk lublin ztm pasażerowie komunikacja

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą by darmowa komunikacja miejska objęła nie tylko uczniów podstawówek i gimnazjów, ale też szkół ponadpodstawowych. Nawet do 21. roku życia.

 

We wtorek radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili pomysł na wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych (liceów, techników czy szkół branżowych). Darmowa komunikacja miejska dotyczyłaby tylko dzieci i młodzież zameldowaną wyłączenie w Lublinie.

 

Przypomnijmy, że na początku września jako pierwsi z inicjatywą wyszli radni Wspólnego Lublina. Zaproponowali oni wprowadzenie darmowej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tym przypadku adres zameldowania jest bez znaczenia. Czytaj więcej w tym temacie – Darmowe bilety MPK dla uczniów? Tego chcą radni Wspólnego Lublina

 

Pomysł radnych WL został oszacowany na ok. 3 mln złotych, które miałby zostać przekazane z budżetu miasta. Projekt radnych PiS został oszacowany na nieco więcej, bo kwota ta wynieść może nawet 6-7 mln złotych.

 

Już na najbliższej sesji rady miasta – 12 października – odbędzie się dyskusja dotycząca tego, który projekt ostatecznie zostanie wprowadzony. Zamiany weszłyby w życie od 1 stycznia 2018.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.