Dąb 700-lecia Lublina już rośnie. Wiemy, ile kosztował

dąb 700 lecia lublina
cof

Przy Moście 700-lecia Lublina, od strony ul. Muzycznej, został nasadzony naturalny pomnik tego jubileuszu – dąb szypułkowy. Drzewo ma około 4 metry wysokości i około 70 cm obwodu pnia.

 

W środę w okolicy Mostu 700-lecia i Areny Lublin stanął dąb szypułkowy. To drzewo często występujące na Lubelszczyźnie. Wiąże się również z historią i kulturą regionu – pojawia się chociażby w Legendzie o śnie Leszka Czarnego.

 

Przy symbolicznym nasadzeniu brali udział władze miasta jak i sami mieszkańcy. Drzewo zostało dostarczone rzez Polsko-Niemiecką szkółkę drzewiarską Fischer. Przypomnijmy, że ta sama szkółka dostarczy na dniach topolę czarną, która zostania nasadzona w miejsce baobabu.

 

– Drzewo jest objęte roczną gwarancją i pielęgnacją przez wykonawce prac – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

W tym przypadku koszt zakupu sadzonki wraz z transportem i nasadzeniem wyniósł 15 tys. zł. Połowę kosztów pokrył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

mk006255 new,klOWfqWibGpC785HlXs
fot. UM Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A nie lepiej było za te pieniądze posadzić 70 czy 700 drzewek? To by dopiero był naturalny pomnik