Czy wesela będą mogły być organizowane? Minister zdrowia zabrał głos

wesele jedzenie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wesela 2020 to temat, którym są zainteresowane tysiące par, planujących w najbliższych tygodniach ślub i wesele. Kiedy będzie można organizować wesela?

Koronawirus pokrzyżował plany tysiącom par, planującym w najbliższych tygodniach ślub i wesele. Większość z nich przełożyła termin uroczystości na przyszły rok. Pozostali przyszli małżonkowie wciąż liczą, że rząd w końcu zezwoli na organizację wesel 2020 i będą mogli wziąć ślub i zorganizować przyjęcie zgodnie z planem.

Od poniedziałku 18 maja swoją działalność po przerwie będą mogły wznowić wszystkie lokale gastronomiczne (restauracje, bary, kawiarnie). Wśród wymogów i zaleceń dla gastronomii są m.in. limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2), dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 m odległości między stolikami oraz zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach. Dodatkowo kucharze oraz obsługa kelnerska będzie musiała nosić maseczki.

Kiedy będzie można organizować wesele 2020?

Czy w związku z otwarciem lokali gastronomicznych będzie można organizować wesela? Do tematu organizacji uroczystości weselnych odniósł się podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

>>> Aktualizacja: Od kiedy wesela w Polsce? Poznaliśmy liczbę gości mogących uczestniczyć w uroczystości

„W tej chwili otwieramy sektor gastronomiczny. Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówili, że można zrobić duże imprezy, jakimi są m.in. wesela, duże spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w tym obecnym reżimie dystansowania się. Dajmy sobie trochę czasu, zobaczmy, jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja po wystartowaniu sektora gastronomicznego. Dopiero wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia i imprezy, jakimi są wesela” – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

>>> Czytaj także: Zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne otwarte od poniedziałku 18 maja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.