Premier podał datę otwarcia zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych

fryzjer barber shop
Kiedy salony fryzjerskie zostaną otwarte? | fot. shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od poniedziałku 18 maja otwarte będą zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne.

„Od poniedziałku 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy np. umawianie się na konkretne godziny przez telefon lub internet, a nie gromadzenie się w zakładach” – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

W zakładach fryzjerskich i salonach kosmetycznych (urody) będą obowiązywały nowe zasady bezpieczeństwa. Klienci i pracownicy mają obowiązek noszenia maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala) oraz używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe.

Przyjmowanie klientów będzie odbywało się po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub przez internet. Uwaga! Klient nie będzie mógł oczekiwać na usługę w poczekalni. Klienci nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych w trakcie wizyty.

Fryzjerzy i kosmetyczki po każdej wizycie będą sprzedać i dezynfekować powierzchnie dotykowe na stanowisku, na którym przebywał klient, narzędzia, urządzenia, a także inne powierzchnie, których mógł dotykać (klamki, poręcze, włączniki, uchwyty, oparcie krzeseł itp.)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.