Od kiedy wesela w Polsce? Poznaliśmy liczbę gości mogących uczestniczyć w uroczystości

ślub wesele para młoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Organizacja wesel w 2020 roku to temat, którym są zainteresowane tysiące par, planujących w najbliższym czasie ślub i wesele. Kiedy będzie można organizować wesela?

Limit osób na weselu

Ministerstwo Zdrowia w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na częściowe przywracanie wesel. Początkowe te uroczystości będą ograniczonego do kilkudziesięciu osób z bliższej lub dalszej rodziny. Ile będzie wynosił limit osób na weselu?

„Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników, nie licząc osób z obsługi. Trzeba mieć na uwadze, że na początku te wesela będą się w pewien sposób różniły od tego, co znaliśmy do tej pory” – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojawi się konieczność spisania danych wszystkich gości uczestniczących w weselu. Nad dokładnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego, który ma obowiązywać pracuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Najpewniej wesela będą już legalnie organizowane od lipca.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.