Od kiedy wesela w Polsce? Poznaliśmy liczbę gości mogących uczestniczyć w uroczystości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Organizacja wesel w 2020 roku to temat, którym są zainteresowane tysiące par, planujących w najbliższym czasie ślub i wesele. Kiedy będzie można organizować wesela?

Limit osób na weselu

Ministerstwo Zdrowia w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na częściowe przywracanie wesel. Początkowe te uroczystości będą ograniczonego do kilkudziesięciu osób z bliższej lub dalszej rodziny. Ile będzie wynosił limit osób na weselu?

„Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników, nie licząc osób z obsługi. Trzeba mieć na uwadze, że na początku te wesela będą się w pewien sposób różniły od tego, co znaliśmy do tej pory” – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojawi się konieczność spisania danych wszystkich gości uczestniczących w weselu. Nad dokładnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego, który ma obowiązywać pracuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Najpewniej wesela będą już legalnie organizowane od lipca.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.