Czy w centrum Lublina powstanie podziemny parking? Miasto chce zwrotu działki

IMG 20190128 081825
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ratusz nie jest usatysfakcjonowany argumentami przedstawionymi przed spółkę Arkady, która miała zbudować podziemny parking w centrum Lublina. Miasto chce odzyskać działkę i nałożyć na spółkę karę finansową.

Chodzi o planowaną od 2009 roku inwestycję w postaci podziemnego parkingu w sąsiedztwie lubelskiego ratusza. Zgodnie z umowami do końca 2018 roku w tym miejscu miał stanąć budynek parkingu w stanie surowym, lecz tak się jednak nie stało.

Ratusz wobec niedotrzymania zapisów umowy przez spółkę Arkady wezwał do zapłaty na rzecz gminy Lublin kary umownej w wysokości 4 mln zł. Dodatkowo domaga się rozwiązania za porozumieniem umowy prawa użytkowania wieczystego.

„Gmina Lublin podejmuje przewidziane prawem działania związane z wyegzekwowaniem należnej Gminie kary umownej oraz z rozwiązaniem prawa użytkowania wieczystego do gruntu. Prowadzenie korespondencji nie stoi na przeszkodzie w podejmowaniu działań” – mówi Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Spółka Arkady złożyła w ratuszu pismo, w którym wyjaśnia przyczyny takiego opóźnienia. – „W opinii spółki Arkady opóźnienia nastąpiły z przyczyn niezależnych od inwestora” – wyjaśnia Marek Woliński, przedstawiciel spółki Arkady.

W uzasadnieniu spółka tłumaczy, że m.in. organy Gminy Lublin oraz jednostki organizacyjne jak Zarząd Dróg i Mostów nie współdziałały należycie ze spółką Arkady w celu wykonania umów o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste.

„W odpowiedzi na pismo Arkady Spółka z o.o. , w którym to Spółka odmówiła dobrowolnego zaspokojenia roszczeń Gminy Lublin w zakresie kary umownej i rozwiązania umowy o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste, Prezydent Miasta Lublin poinformował, że przedstawione przez Spółkę argumenty nie zasługują na uwzględnienie i nie przychyla się do wniosku użytkownika wieczystego o niepodejmowanie środków prawnych” – wyjaśnia Katarzyna Duma.

Przeczytaj także:

>> Ratusz chce zabrać spółce teren i wysyła wezwanie do zapłaty kary

>> Arkady tak łatwo ziemi nie oddadzą. Nie chcą też płacić miastu 4 mln zł kary

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.