Arkady tak łatwo ziemi nie oddadzą. Nie chcą też płacić miastu 4 mln zł kary

IMG 20190116 105525
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Spółka Arkady nie chce płacić miastu 4 mln zł kary za niewywiązanie się z umowy budowy podziemnego parkingu za budynkiem ratusza. Spółka nie uznaje roszczeń miasta.

Przypomnimy, że na początku stycznia urząd miasta Lublin wysłał do spółki Arkady, która do końca 2018 roku miała postawić fundamenty podziemnego parkingu na działce w rejonie ulic Lubartowskiej, Świętoduskiej oraz Bajkowskiego, tuż za budynkiem lubelskiego Ratusza. Tak się jednak nie stało.

„Wobec niedotrzymania przez spółkę Arkady terminów zabudowy wskazanych w zapisach zawartych w umowie pismem z dnia 7 stycznia 2019 r. prezydent wezwał do zapłaty na rzecz gminy Lublin w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania wezwania kary umownej w wysokości 4 mln zł” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa prezydenta.

Na drugi dzień Urząd Miasta Lublina wysłał drugie pismo, którego adresatem ponownie była spółka Arkady. – „Prezydent w imieniu Gminy Lublin pismem z dnia 8 stycznia 2019 r. wezwał Spółkę Arkady do rozwiązania za porozumieniem umowy prawa użytkowania wieczystego w terminie 14 dni od daty doręczenia wezwania” – dodaje Katarzyna Duma.

Zgodnie z prawem spółka Arkady miała dwa tygodnie na odwołanie się od pism nadesłanych przez lubelski ratusz. – „Inwestor złożył w Urzędzie Miasta pismo, w którym nie uznaje roszczeń Gminy Lublin” – mówi Marek Woliński, przedstawiciel spółki Arkady.

„W opinii spółki Arkady opóźnienia nastąpiły z przyczyn niezależnych od inwestora. Ponieważ materiał dowodowy w tej sprawie jest bardzo obszerny to szczegółowe uzasadnienie stanowiska nastąpi w odrębnym piśmie. Sprawa nadaje się do polubownego rozstrzygnięcia i inwestor jest w dalszym ciągu zainteresowany realizacją parkingu” – tłumaczy Woliński.

W ratuszu trwa analizowanie przekazanego przez Spółkę pisma.

Przeczytaj także:

>> Ratusz chce zabrać spółce Arkady teren i wysyła wezwanie do zapłaty kary [WIZUALIZACJE]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.