Czy prezydent Lublina przekroczył swoje uprawnienia? Będzie doniesienie do prokuratury

DSC02416 e1448992493517
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk | fot. Dominik Wąsik

Organizator Marszu Równości w Lublinie zapowiedział doniesienie do prokuratury na Krzysztofa Żuka. Według Staszewskiego, prezydent Lublina miał przekroczyć swoje uprawnienia.

O tym fakcie poinformował w środę na swoim facebooku Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Biorąc pod uwagę orzeczenie Sądu Okręgowego oraz Sądu Apelacyjnego zachodzi realna obawa, że urzędnik – prezydent Krzysztof Żuk przekroczył swoje uprawnienia lub nie dopełnił obowiązków, działając tym samym na szkodę interesu publicznego, tym samym mógł popełnić przestępstwo ścigane z art. 231 kodeksu karnego” – pisze Bartosz Staszewski.

Art. 231. KK mówi:

Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Zdaniem organizatorów Marszu Równości, prezydent wydając decyzję o zakazie organizacji marszu, wykroczył poza swoje kompetencje i naraził na niebezpieczeństwo uczestników manifestacji. Wydanie takiej decyzji przyczyniło się również do opóźnienia zebrania sztabu kryzysowego, przez co służby m.in. policja nie miała wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Lublinie nie dopatrzył się zagrożenia ze strony Marszu Równości i uchylił zakaz wydany przez prezydenta Krzysztofa Żuka. Ten się nie poddał i złożył zażalenie na wydaną decyzję do Sądu Apelacyjnego, który postanowił oddalić je w całości.

Bartosz Staszewski zapowiedział złożenie na początku przyszłego tygodnia doniesienia do Prokuratury Okręgowej w Lublinie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Krzysztofa Żuka.

Czytaj także ?

Marsz Równości 2019 przeszedł przez Lublin. Kolory tęczy, muzyka i mnóstwo policji – ZDJĘCIA, WIDEO

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszystko celowo. Ten pajac chcę zrobić z Żuka biedna ofiarę która się przeciwstawiala marszowi na siłę w końcu wybory niedługo i potrzebuje Pan prezydent dobrej „pozytywnej” reklamy.

  2. Moje poglądy są zdecydowanie prawicowe, a mimo wszystko spodobała mi się postawa naszego Prezydenta, który jak wiadomo sympatyzuje z PO. Uważam, że nie na miejscu są komentarze naśmiewcze. Takie zachowanie Prezydenta była akurat ok