Czy 31 października jest wolny od szkoły? Czy trzeba iść do szkoły? Wyjaśniamy

Czy 31 października jest wolne od szkoły?
Czy 31 października jest wolne od szkoły? | fot. Adobe Stock

Wielu uczniów zastanawia się, czy wtorek 31 października jest dniem wolnym od szkoły. Czy 31.10 trzeba iść do szkoły? Jest to dzień poprzedzający Wszystkich Świętych 2023. Postanowiliśmy to sprawdzić i rozwiać wszystkie wątpliwości.

31 października  dzień wolny od szkoły czy trzeba iść

31 października – czy to dzień wolny od szkoły, czy nie? Wielu uczniów zastanawia się, czy wtorek 31 października jest dniem wolnym od szkoły. Weekendy to nie jedyna możliwość na odpoczynek od szkoły. W kalendarzu uwzględnione są także dni, które określamy jako ustawowo wolne od szkoły. Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju ustawą jest ich trzynaście.

Zobacz: Dni wolne 2023 – KALENDARZ. Kiedy wziąć urlop? Dni wolne od pracy, święta i długie weekendy

Czy 31 października idzie się do szkoły?

Wielu uczniów, jak co roku, zastanawia się, czy dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych, jest jednym z dni wolnych od zajęć. Mamy złą wiadomość dla uczniów. 31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od szkoły.

Powiązane: Czy 31 października jest wolny od pracy? Czy trzeba iść do pracy? Wyjaśniamy

Jednak decyzję o tym, czy wtorek 31 października będzie trzeba iść do szkoły, zdecydują sami dyrektorzy placówek dydaktycznych. Mają bowiem oni do rozdysponowania pulę dni wolnych. Wielu z nich decyduje się na wykorzystanie jednego z nich właśnie 31 października, aby przedłużyć uczniom i nauczycielom wolne od szkoły.

Uczniowie poszukujący informacji, czy 31 października będą musieli iść do szkoły, powinni dopytać o to przed weekendem swojego wychowawcę, lub sprawdzić na stronie internetowej swojej szkoły, czy nie ma tam zamieszczonej informacji na temat organizacji zajęć dydaktycznych 31 października 2023.

Zobacz także: Czy Wszystkich Świętych jest dniem wolnym od pracy? W jaki dzień wypada w 2023 roku? Wyjaśniamy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.