Czy 31 października jest wolny od pracy? Czy trzeba iść do pracy? Wyjaśniamy

Czy 31 października jest wolne od pracy?
Czy 31 października jest wolne od pracy? | fot. Adobe Stock

W środę, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego wiele osób zastanawia się co z wtorkiem, 31 października. Czy 31.10 trzeba iść do pracy? Postanowiliśmy to sprawdzić i rozwiać wszystkie wątpliwości.

31 października  dzień wolny od pracy czy trzeba iść

31 października – czy to dzień wolny od pracy, czy nie? Wiele osób zastanawia się, czy wtorek 31 października jest dniem wolnym od pracy. Weekendy to nie jedyna możliwość na odpoczynek od pracy. W kalendarzu uwzględnione są także dni, które określamy jako ustawowo wolne od pracy. Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju ustawą jest ich trzynaście.

Zobacz: Dni wolne 2023 – KALENDARZ. Kiedy wziąć urlop? Dni wolne od pracy, święta i długie weekendy

Czy 31 października idzie się do pracy?

Wiele osób, jak co roku, zastanawia się, czy dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych, jest jednym z dni wolnych od pracy. Nie mamy dobrych wiadomości, bowiem 31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Zobacz także: Czy Wszystkich Świętych jest dniem wolnym od pracy? W jaki dzień wypada w 2023 roku? Wyjaśniamy

Tego dnia sklepy, urzędy i inne miejsca będą funkcjonowały w standardowych godzinach pracy. Osoby chcące mieć wolne 31 października muszą skorzystać z urlopu. Niektórzy pracodawcy mogą odgórnie zdecydować, że 31 pracownicy będą mieli wolne.

Powiązany temat: Czy 31 października jest wolny od szkoły? Czy trzeba iść do szkoły? Wyjaśniamy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.