„Czarny lód” na ulicach Lublina. Miasto: „Pierwsze pojazdy wyjechały pomiędzy godz. 2:00 a 3:00”

Komunikat wyświetlany na tablicy: Uwaga ślisko! Zachowaj ostrożność
Komunikat wyświetlany na tablicy: Uwaga ślisko! Zachowaj ostrożność | fot. Dominik Wąsik

Miasto zabiera głos w sprawie nocnej i porannej interwencji służb drogowych na ulicach Lublina. Według przekazanych nam informacji wynika, że pierwsze pługopiaskarki wyjechały na ulice pomiędzy godz. 2:00 a 3:00.

Raport z zimowego utrzymania miasta – 2 lutego

„W związku z wystąpieniem minusowych temperatur i oblodzeniem jezdni, w godzinach nocnych została podjęta akcja zimowego odśnieżania miasta. Pierwsze pojazdy wyjechały na ulice Lublina już pomiędzy godz. 2.00 a 3.00 rano” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

I dodaje: „Służby cały czas pracują, aktualnie w terenie jest 17 pojazdów. Akcja na ulicach I i II standardu dobiega już końca, następnie służby przejdą do realizacji III standardu oraz zgłoszeń interwencyjnych”.

Jezdnie mokre i czarne

W niektórych rejonach mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu. Dotyczy to m.in. al. Warszawskiej oraz ulic: Droga Męczenników Majdanka, Nasutowska, Kosmowska, Zbożowa, Północna i części obszaru dzielnicy Czechów. Miejscowe oblodzenia na wzniesieniach powodowały także trudności w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zobacz także: Lód na ulicach i chodnikach w Lublinie. Trolejbus wpadł w poślizg i skasował słupek przeszkodowy [ZDJĘCIA]

„Czarny lód” na al. Warszawskiej
„Czarny lód” na al. Warszawskiej | fot. Dominik Wąsik

Śliskie chodniki

Od godzin porannych trwają również prace przy uszorstnianiu chodników i przejść dla pieszych.

„Pracuje 14 brygad ręcznych, które teraz przede wszystkim koncentrują się głównie na schodach i kładkach. We współpracy z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego sytuacja jest na bieżąco monitorowana i w pierwszej kolejności służby są kierowane w najbardziej newralgiczne miejsca” – mówi Justyna Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.