Czarny dym z komina Elektrociepłowni Wrotków zaniepokoił mieszkańców Lublina. Co się dzieje?

Czarny dym z komina Elektrociepłowni Lublin-Wrotków
Czarny dym z komina Elektrociepłowni Lublin-Wrotków | fot. czytelniczka Martyna

Czarny dym wydobywał się dziś z komina Elektrociepłowni Lublin-Wrotków zaniepokoił mieszkańców miasta. PGE Energia Ciepła uspokaja i tłumaczy, że to normalna część procesu technologicznego.

Czarny dym z komina elektrociepłowni w Lublinie

Dziś napływały do nas informacje od zaniepokojonych czytelników, dotyczące Elektrociepłowni Lublin-Wrotków. Niewtajemniczonym warto wyjaśnić, że kompleks zaopatrujący mieszkańców w prąd i ciepłą wodę znajduje się przy ul. Inżynierskiej 4 w Lublinie.

Obawy czytelników dotyczyły czarnego dymu, który wydobywał się z jednego z kominów elektrociepłowni. Czytelnicy spekulowali, że to efekt zmian spowodowanych brakami węgla i paleniem byle czym, lub awaria elektrociepłowni.

Dalsza część tekstu pod nagraniem.

Na szczęście ich obawy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Ciemny dym jest spowodowany rozpoczęciem sezonu grzewczego i uruchomieniem jednego z kotłów węglowych.

„Produkcja ciepła w elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków przebiega bez zakłóceń. W dniu 21.09.2022 roku włączany jest do ruchu węglowy kocioł nr 2, a zaobserwowany „ciemny dym” wydobywający się z komina związany jest z początkową fazą uruchomienia tego kotła, w której działają rozruchowe palniki olejowe” – czytamy w odpowiedzi PGE Energia Ciepła.

Spółka zapewnia, że proces uruchamiania kotła jest kontrolowany przez służby techniczne elektrociepłowni, jak również na bieżąco monitorowany jest poziom emisji zanieczyszczeń pod względem nieprzekraczania dopuszczalnych norm zawartych w pozwoleniu zintegrowanym wydanym przez Urząd Marszałkowski.

Zobacz także: Duża inwestycja lubelskiej elektrociepłowni. Ruszyła budowa kotłowni gazowej

Czarny dym z komina Elektrociepłowni Lublin-Wrotków
Czarny dym z komina Elektrociepłowni Lublin-Wrotków | fot. czytelniczka Martyna

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jelenie kupili mieszkania w blokach przy elektrociepłowni a teraz zdziwienie ze dymi!

  2. Bosz to straszę. Czarny dym. Ludzie na prawdę nie mają co robić. Do roboty by się wzięli.

  3. Co roku to samo, przecież wiadomo że przy rozpalaniu trochę się musi dymić xD

  4. Jak to węglowy kocioł?! Niedawno był artykuł że ostatni kocioł węglowy został wymieniony na gazowy, czyżby znów były jakieś prace i przywrócili do łask kocioł węglowy?

  5. Ludzie którzy na niczym się nie znają podnoszą takie bezsensowne alarmy, zdjęcia robią wysyłają i piszą, ludzie co za czasy????, a może myśleli że siedzi gościo przy piecu i plastik pali😁😁😁

  6. Ci co kupili obok elektrociepłowni mieszkania będą teraz chcieli elektrociepłownię zamykać. Parę złotych taniej za metr kosztem zdrowia. Wcale mi Was nie szkoda, że wcześniej umrzecie z powodu zanieczyszczeń. Trzeba być mocno niemyślącym, aby przy kominie mieszkanie kupić.

  7. Jak przestanie się kopcić z komina i grzejniki będą zimne to wtedy będziecie mieć problem ,wtedy co powiecie, a gazu nie będzie albo będzie za drogi żeby opalać zamiast robić zdjęcia i szukać sensacji zastanówcie się nad tym .